sadsad x
asdasd

Yerel Yönetimlerin Güncel Sorunları

Beta Yayınevi

Kemal Görmez

14,81 TL
11,85 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
2,96 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Yerel Yönetimlerin Güncel Sorunları Hakkında Bilgiler
Türü: Dünya Siyaseti ve Politikası Kitapları
Sayfa Sayısı: 316
ISBN: 9786053771142
Kapak: Ciltsiz
Kemal Görmez
Kemal Görmez
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Yerel Yönetimlerin Güncel Sorunları Kısa Özet

    Sanayi toplumundan bilgi toplumuna doğru yaşanan süreçte devlet kavramı merkezli tartışmalar ve gelişmeler, yönetim anlaşyışlarını, yapılanmalarını, bu alanda oluşmuş ilkeleri ve kurumlaşmaları, yönetim yapısını oluşturan örgütlerin konumunu ve ilişkilerini önemli ölçüde ve köktenci bir şekilde etkilemektedir. Bu etkilerin en hızlı ve etkili biçimde görüldüğü alanlardan biri de, hem demokratikleşme eğilimleri bağlamında hem de kamu yönetiminin işleyişi ile ilgili olarak, yerel yönetimlerdir. Bu anlamda ortaya çıkan evrensel nitelikteki anlayışlar ve ilkeler, demokratik yönetimin vazgeçilmez öğeleri ve hizmet sunumunda önemli bir yeri olan yerel yönetimlerin kamu yönetimindeki konumu ve ilişkilerini de doğrudan etkilemekte, yönetim anlayışında ve hizmet sunma yöntemlerinde önemli değişmelere neden olmaktadır.

    Türk yerel yönetim sisteminin geldiği noktada ortaya çıkan yaklaşımlar ve güncel sorunlara yoğunlaşan bu çalışma, beş ay gibi kısa bir zaman diliminde planlanarak hayata geçirilmiştir. Türkiye’nin farklı üniversitelerden konuyla ilgili yetkin akademisyenlerin değerli katkılarıyla somutlaşan bu eser, akademik camianın yanında, uygulayıcılar, yerel yönetim konusunda lisans ve lisansüstü eğitim gören öğrenciler ve bu alana merak sarmış kişiler için alternatif ve güncel bir başvuru kaynağı olarak hedeflenmiştir.
    Bu çerçevede, kitabın ilgili akademik çevre başta olmak üzere, yerel yönetimler konusunda politika belirleyen siyasetçiler kadar politikaların belirlenmesine zemin hazırlayan bürokratlara ve belki de en önemlisi seçilmiş ve atanmış yöneticiler olarak yerel yönetim birimlerinin kilt noktalarında görev yapan insanlara katkıda bulunmasını umut etmekteyiz.

Yerel Yönetimlerin Güncel Sorunları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.