sadsad x
asdasd

Yenidoğan ve Pediatrik Hastaların Hava ve Kara Yolu İle Nakli

Adana Nobel Kitabevi
40,00 TL
38,00 TL
%5 indirim
Kazancınız
:
2,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Yenidoğan ve Pediatrik Hastaların Hava ve Kara Yolu İle Nakli Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Kitaplar
Sayfa Sayısı: 516
ISBN: 9786053971245
Kapak: Ciltsiz
George A.Woodward
George A.Woodward
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yenidoğan ve Pediatrik Hastaların Hava ve Kara Yolu İle Nakli Kısa Özet

  "Neonatal transport (yenidoğan nakli) meselesi kara naklinde ilerlemeler kaydedilmesine ve hava naklinde belli bir düzeye gelinmesine karşın halen ülkemizin önemli bir sorunudur. Bebek ölümlerinde artık tekli rakamlara yaklaştığımız şu günlerde yenidoğanlann güvenli transportu konusu, üzerinde önemle durmamız ve geliştirmemiz gereken hayati öneme sahip bir husustur.

  İşte "Yenidoğan ve Pediatrik Hastaların Hava ve Kara Yolu İle Nakli" kitabı bu sürece önemli katkılar sunacağına inandığımız ve dilimize çevrilen en kapsamlı kitaplardan ilki olma özelliğini göstermektedir.

  Transportta çalışan tüm sağlık personelinin okuması gereken bu kitap, yenidoğan bebeklerin en uygun şekilde naklini sağlamak için gerekli tüm bilgileri kapsamlı olarak ele alan, önemli bir başvuru kitabı niteliğindedir.

  Kitap; transport fizyolojisini, nakilde uyulması gereken kuralları, etik ve yasal boyutları, kalite standartlarını, transportun ekonomik boyutunu, stres yönetimini, ilgili formları ve kılavuzları içeren çok yönlü bir eser olma özelliğini göstermektedir.

  Kitap, 23 bölümden oluşmaktadır. 515 sayfalık kitapta 10 adet ek bulunmaktadır. Yalnızca yenidoğan bebeklerin naklini yapan 112 hekimlerinin, teknisyenlerin değil; aynı zamanda yenidoğan sağlığı ile uğraşan bütün neonatolog, pediatrist, pediatri eğitimi alan asistanlar, yenidoğan hemşirelerinin de transport konusunda tüm bilgileri bulabilecekleri geniş bir kaynak olan bu kitabın, transport eğitimine ve yenidoğan bebeklerin nakline yaklaşım konusuna yararının büyük olacağına inanmaktayım.

  Çevirilerde, güncel dilin kullanılmasına gayret edilmiştir. Anlamı aynı olan terimlerin standardize edilerek aynı sözcüklerle ifade edilmesine özen gösterilmiştir. Yine de gözden kaçan hususlar için hoş görünüzü diliyorum.

Yenidoğan ve Pediatrik Hastaların Hava ve Kara Yolu İle Nakli Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.