sadsad x
asdasd
26,00
18,20
%30 indirim
Yeni Nesil Çocuk Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 208
ISBN: 9786052202074
Boyut: 14 x 0
Kapak: Ciltsiz
Tony Ryan
Tony Ryan
Devamı
Kampanya

Yeni Nesil Çocuk Hakkında Yorumlar

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yeni Nesil Çocuk Kısa Özet

  Teknoloji Çağında Çocuk Yetiştirme Rehberi

  Bir Çin atasözü der ki *Ağaç dikmek için en iyi zaman bundan 20 yıl önceydi; bir sonraki en iyi zamansa bugündür.* O halde hemen başlayalım.

  Çocuklarımıza ve gençlerimize nasıl yaklaşıyoruz? Bütün insanlık tarihinde, yaşamak için şimdikinden daha iyi bir dönem hiç olmadı ve üstelik gelecek bize çok daha güzel günler vaat ediyor. Ne var ki geleceğin dünyasında yaşamanın çok zor olacağı düşüncesi sürekli beynimizi kemiriyor.

  Gelecek gerçekten de son derece tuhaf ve öngörülemez bir yer olabilir. Peki, ama yaşanacakları olumlu yönde etkileyemeyeceğimizi kim söylüyor? Bunu pekâlâ başarabiliriz. Çünkü gelecek üzerinde sandığımızdan çok daha fazla kontrol gücümüz var.

  Bizi bekleyen geleceği birçok açıdan şekillendirebiliriz. Çocuklarımızı da bunu yapabileceklerine inandırmak zorundayız. Gençler, geleceğin daha güzel olacağına dair pek umut taşımadıklarını, hatta geleceğin bugünden daha beter olacağına inandıklarını söylüyorlar.

  Artık bu düşünceyi silmenin zamanı geldi. Yeni nesli korkutan, elini kolunu bağlayan dehşet verici düşünceleri çöpe atalım ve onlara bugün yapacakları tercihlerle güzel bir geleceği nasıl inşa edebileceklerini anlatalım.

  Onlara *Gelecekte dünya nasıl bir yer olacak* diye sormak yerine *Geleceğin dünyasını nasıl şekillendirmek istersin* diye soralım. Çünkü ilk soru, gelecek üzerinde bir kontrolümüz olmadığını düşündürüyor. İkinci soruysa tam tersi bir yaklaşım ortaya koyuyor. Çocuğunuzun ikinci soru üzerinde kafa yormasını istiyorsanız bu kitap tam size göre. Kitap üç ana başlıktan meydana geliyor:

  • Çocuklarımızı ne bekliyor? Teknolojinin düşünce ve davranışlarımızı değiştirme gücüne ve çalışmayla ilgili tercihlerimizi ne şekilde etkilediğine odaklanıyor, geleceğin çocuklarımıza sunacağı heyecan verici imkânve fırsatları ele alıyoruz.

  • Temel beceriler. Çocuklarımız, kendilerini bekleyen belirsiz gelecekte hangi becerilere sahip olmalı?

  • Olağanüstü bir hayat yaratmanın yolları.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.