sadsad x
asdasd

Yeni Başlayanlar İçin Mikroc ile PIC Programlama

Altaş Yayıncılık

Hikmet Şahin

45,00 TL
36,45 TL
%19 indirim
Kazancınız
:
8,55 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Yeni Başlayanlar İçin Mikroc ile PIC Programlama Hakkında Bilgiler
Türü: Programlama Kitapları
Sayfa Sayısı: 224
ISBN: 9789758834297
Kapak: Ciltsiz
Hikmet Şahin
Hikmet Şahin
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yeni Başlayanlar İçin Mikroc ile PIC Programlama Kısa Özet

  Elektronik alanında mikroişlemcilerin ve ardından da mikrodenetleyicilerin keşfi, teknolojinin inanılmaz bir hızla gelişmesine sebep olmuştur. Microchip firmasının üretmiş olduğu PİC`İerin piyasada kolay temin edilebilmesi ve derleyici alternatifinin çokluğu sebebiyle yaygın bir kullanım alanına sahip olmuştur. Bu gibi nedenlerden dolayı kitapta; gelişmiş donanım özelliklerine sahip ve fiyatı da çok uygun olan PIC16F628A ile aynı donanım özelliklerine sahip olan PIC16F648A mikrodenetleyicisi tercih edilmiştir. Programlar ise günümüzün popüler programlama dillerinden birisi olan C dili esas alınarak oluşturulan MikroC PRO`da yazılmıştır.

  Kitapta verilen uygulamalar; kullanıcının PIC programlamaya yeni başladığı düşünülerek, basitten gelişmiş proje uygulamalarına doğru hazırlanmıştır.

  Ayrıca kullanıcının ihtiyaç duyacağı USB Pic Programdaymışım kendisinin yapması amaçlanmış olup, kitap içerisinde devre ve PCB şeması verilmiştir. Yine kullanıcının kitap içerisinde verilen bütün uygulamaları yapabileceği bir PIC Deneme Kartının devre ve PCB şeması verilerek, kullanıcının kendi başına yapabilmesi için yol gösterilmiştir. Atölye ortamları kısıtlı olanlar için ise www.altaskitap.com online alışveriş sitesinden hazır PCB ve devre elemanlarını satın alabileceklerdir.

  Kitap içerisinde anlatılan konular, özellikle teknik okulların ders programları da incelenerek hazırlanmış olup; Endüstri Meslek Liseleri, Anadolu Teknik Liseleri ve Üniversitelerin, Meslek Yüksek okullarının Elektrik-Elektronik ve Bilgisayar alanlarında Mikroişlemciler ile Mikrodenetleyiciler derslerinde kullanılabilecek şekilde düşünülmüştür.

Yeni Başlayanlar İçin Mikroc ile PIC Programlama Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.