Kategoriler x

Çocuk Kitapları »

Edebiyat Kitapları »

Eğitim - Okula Yardımcı Kitaplar »

Gezi ve Rehber Kitapları »

Hobi & Oyuncak »

Kırtasiye »

KPSS Kitapları »

Psikolojik Kitaplar »

Sağlık Kitapları »

Tarih Kitapları »

Tüm Kategoriler »

Yayınevi Listesi »

Yazar Listesi »

Yeni Antlaşma'ya Genel Bakış

90,00 TL
76,50 TL

Yepyeni İç Tasarım ve Yeni Özellikler

Gundry`nin çok sevilen Yeni Antlaşma`ya Genel Bakış kitabının bu baskısında çeşitli yenilikler var. tam renkli olan bu yeni formatta görseller daha çok netlik kazanıyor ve bu sayede verilen bilgilerin öneminin da da çok ne çıkmasını mümkün kılıyor. Can alıcı iç tasarımı sayesinde okuyucunun odaklanması kolaylaşıyor, öğrendiklerini hatırlama gücü artıyor ve genel olarak öğrenim deneyimini güçlendiriyor.

Yeni Antlaşma`ya Genel Bakış`ın hiç değişmeyen bir yanı ise öncelikli amacıdır. Pek çok Yeni Antlaşma`ya Giriş kitabından farklı olarak bu kitap öğrencileri Kutsal Kitap`ı okumaya itiyor. Metinde ele alınan konular mümkün olduğunca okuyucuyu Yeni Antlaşma`nın çeşitli yerlerindeki metinleri okumasına neden olacak bağlantılar içinde veriliyor. Okumalarla ilgili notlar öğrenicinin metni yorumlamasına ve metinden metne düşünce akışını takip etmesine yardımcı oluyor.

Yeni Antlaşma`ya Genel Bakış`ta aşağıdaki özellikler mevcuttur:

Yeni tasarım sayesinde 4 renkli format ve pek çok renkli fotoğrafGöze hoş görünen iki sayfalık düzendeki bölüm girişleri, ayrıca bölüm özeti ve hedefleriBölüm sonlarında özet, hatırlanması gereken ifade ve kavramlar ve değerlendirme sorularıDüşünce akışını takip etmesini kolaylaştıran taslaklar ve alt başlıklarGüncellenmiş kaynakçalarKoyu harflerle belirtilen temel kavramlar ve gerektiğinde metin içi tanımlamalarAlışılmadık terim ve isimler için telafüz kılavuzlarıMetni okuyucu için daha canlı hale getiren ilginç bilgiler sunan `kutucuklar`Öğrencilerin Yeni Antlaşma`nın günümüz için önemi üzerinde düşünmelerine yardımcı olan tartışma sorularıYeni Antlaşma dönemi coğrafyasına ışık tutan renkli haritalar

Robert H. Gundry (Ph.D. Manchester) Kaliforniya`nın Santa Barbara şehrindeki Westmont Üniversitesi`nde Yeni Antlaşma ve Grekçe onursal profösürüdür. İngilizce olarak Mark: A Commentary on His Apology for the Cross: Matthew: A Commentary on His Handbook for a Mixed Church Under Persecution; Soma in Biblical Theology; ve Jesus the Word According to John the Sectarian başta olmak üzere pek çok kitabın yazarıdır.