sadsad x
asdasd
29,63
20,74
%30 indirim
Yemek Atlası Hakkında Bilgiler
Türü: Dünya Mutfağı Kitapları
Sayfa Sayısı: 412
ISBN: 9789750836329
Boyut: 16.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Mina Holland
Mina Holland
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya

Yemek Atlası Hakkında Yorumlar

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yemek Atlası Kısa Özet

  İngiliz yemek yazarı Mina Holland, Yemek Atlası’nda okurlarını otuz sekiz dünya mutfağına doğru bir yolculuğa çıkarıyor. Bu yolculukta, evlerde pişirilen geleneksel tariflerden sokaklarda satılan yiyeceklere, her ülkede yetişen önemli ürünlerden ülke mutfaklarında öne çıkan pişirme tekniklerine, çeşitli mutfak kültürlerinin temel unsurlarını tanıma fırsatı buluyoruz. Bütün bunlara, Holland’ın yemeklerin ve mutfak geleneklerinin ortaya çıkışına, bir kültürden diğerine uyarlanışına dair anlattığı birbirinden ilginç hikâyeler ve her mutfağın uzmanının verdiği tarifler eşlik ediyor.

  *Yemek Atlası, geniş bir mutfak yelpazesine dair olağanüstü hikayelere yer veren büyüleyici bir kitap. Mina Holland’ın anlatımı çekici ve aydınlatıcı. Sözü edilen yemeklerse ‘Bizi pişirin’ diye bağırıyor.*

  - Yotam Ottolenghi

  Mina Holland, yemek yazarı ve Guardian gazetesinin yemek sayfasının editörüdür. Observer Food Monthly dergisinde de editörlük yapmış olan Holland, dünyanın pek çok ülkesine seyahat ederek insanların yeme içme alışkanlıklarını araştırdı. Yemek Atlası ilk kitabıdır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.