sadsad x
asdasd
32,41 TL
28,20 TL
%13 indirim
Kazancınız
:
4,21 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Yedi Adımda Markalaşma Hakkında Bilgiler
Türü: İşletme Muhasebe ve Maliye Kitapları
Sayfa Sayısı: 241
ISBN: 9786054463329
Kapak: Ciltsiz
Altay Ayhan
Altay Ayhan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yedi Adımda Markalaşma Kısa Özet

  Pazarlama alanında 30 yıla yakın tecrübesiyle markalaşmanın yedi adımlık bir formülü olduğunu keşfeden Altay Ayhan, tecrübelerini Yedi Adımda Markalaşma kitabında bir araya getiriyor. Günümüzde çoğu şirket/şahıs, markalaşmanın zorlu yollarına girmektense ürünlerini markasız olarak piyasaya sürmeyi tercih ederek sektörde çok iyi konuma gelme potansiyeli olan ürün ve hizmetlerinin gölgede kalmasına neden oluyor. Altay Ayhan da bu kitapla, markalaşmanın yedi adımını hem teorik alt yapısıyla sunuyor hem de ülkemizde ve uluslararası çapta bilinirliğe sahip yüze yakın markanın örnekleriyle bu adımların uygulamalarını gözler önüne seriyor. Peki, rengârenk ve açıklayıcı görsellerle dolu bu kitapta şirket sahiplerinin, pazarlama müdürlerine, girişimcilere, işletme öğrencilerine ve markalaşma konusunda soruları olanlara sunulan bu markalaşma adımları neler?

  Konumlandırma
  Ürün Geliştirme ve Fiyatlandırma
  Reklam ve Tanıtım
  Promosyon
  Dağıtım
  Müşteri Sadakati ve Trendleri
  Kârlılık ve Geleceğe Bakış

  Bu yedi adımı örnekleriyle ve kapsamlı bir şekilde açıklamakla kalmayan Altay Ayhan, her ülkede ve her sektörde geçerli olabilecek bu adımları takip ederek Türkiye'yi ve ürünlerimizi markalaştırmamız gerektiğini de yine örnekler üzerinden vurguluyor ve girişimci ruhlara bu konuda tavsiyelerde bulunuyor. Profesyonel çalışma süreçlerinde amatör ruhu ve heyecanı da korumak gerektiğine inanan Ayhan'ın bu yaklaşımı, "Yavaş yavaş acele edelim!" felsefesiyle yazdığı kitabında okuyucuyu yormayan, neşeli fakat açıklayıcı ve öz üslubuna da yansıyor.

  "Altay Ayhan inşaat sektöründeki parlak kariyerini noktalayıp, 35 yaşında, sıfırdan, hızlı tüketim ürünleri pazarlama macerasına atıldığında pazarlamayı hızla benimsedi ve bir süre sonra öğretmeye başladı. Değerli dostum Altay, şimdi bu birikimleri harika bir kitapta topladı. Markalaşmaya gönül veren öğrenciler başta olmak üzere herkesin yararlanabileceği bir eser… Gerçek, hayatın içinden, hem teorik hem pratik…"
  Güven Borça (Marka Danışmanı)

  "Elinizde tuttuğunuz bu kitap, bir ürün. 30 yıla yakın profesyonel yaşamı boyunca, en iyi ürünleri en iyi şekilde sunmak konusunda gerçek bir uzman haline dönüşmüş Altay Ayhan'ın bir ürünü… Marka konusunda bilmediğiniz, bildiğiniz ama unuttuğunuz ya da bildiğiniz ama umursamadığınız birçok boyutu içeren değerli bir ürün."
  Erdem Koçak (Henkel Grubu - Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Başkan Yardımcısı / Türk Henkel - Yürütme Kurulu Başkanı)

  "Birçok pazarlama kitabı okudunuz ve tamamen soyut kavramlardan oluştuğunu gördünüz. Oysa bu kitapta 'somut' hayat gerçekçiliğini teoriyle iç içe göreceksiniz. Özellikle iş hayatına yeni atılmış arkadaşlarıma ve markalaşmak isteyen kişi ve şirketlere öneriyorum."
  Murat Alıcılar (Yıldız Holding A.Ş. - Başkan Yardımcısı)

  "Değerli dostum Altay Ayhan, yıllardır biriktirdiği pazar deneyimlerini ve saha tecrübelerini, 30 yıllık çok değerli bilgi hazinesini çok sade bir anlatımla, markalaşma yolundaki firmalara ve sektöre yeni girecek herkesle paylaşıyor. Başucunuzda bulunduracağınız bu eseri herkese tavsiye ediyorum." Orhan Özer (Toyota Otomotiv Sanayi TÜRKİYE A.Ş. - CEO)

Yedi Adımda Markalaşma Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.