sadsad x
asdasd

Yaverinin Sesinden Bir Başka Atatürk

Medeci Yayınları

Efe Erginer

20,00 TL
15,00 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
5,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Yaverinin Sesinden Bir Başka Atatürk Hakkında Bilgiler
Türü: Mustafa Kemal Atatürk Kitapları
Sayfa Sayısı: 173
ISBN: 9786056951800
Kapak: Ciltsiz
Efe Erginer
Efe Erginer
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Yaverinin Sesinden Bir Başka Atatürk Kısa Özet

    Bir aralık Atatürk diyor ki Nuri Conker'e, "Göreceksin! diyor, Fethi'yi diyor, Başbakan yapacağım." Fethi Okyar o zaman Bulgaristan'da sefirlıği var... "Peki, sen ne olacaksın?" diyor Nuri Conker, Atatürk'e. "Seni, sizi oralara, o mevkilere tayin edecek adam olacağım." diyor.

    Fakat bu Ankara Palas Pavyonuna gitmemizin bir manası vardı. Fransız sefiri de, Ankara'daki Fransız Ambasodor'ü de, bazı geceler oraya gelirdi... Atatürk'ün Fransız sefirini aramasının bir manası var, Hatay meselesiydi. Hatay mese-lesinde, Fransız sefirini karşısına alır: "Hükümetine yaz! Hatay'ı alacağım... Bunun başka türlüsü yoktur... Hatay'ı alacağım!" der. 

    Celal kenara çekildi, gördüm. Böyle bir kanepenin koltuğu-na oturmuş, paltosu filan sırtında, içeri girdim. Hiç unut-mam, böyle bir hayale yaklaşır gibi bir hisle içeri girdim... "Hoş geldin!" dedi. "Hoş bulduk!" Paşam dedim. Elini uzattı, aldım... O kadar güzel bir eli vardı ki, hiç unutmam. Beyaz, pembe, yumuşak... Insana tuttuğu zaman zevk veren bir eldi, Atatürk'ün eli.

Yaverinin Sesinden Bir Başka Atatürk Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.