sadsad x
asdasd

Yatak Odasında Terör Marquis de Sade

EVEREST YAYINLARI

Serge Bramly

10,00 TL
5,00 TL
%50 indirim
Kazancınız
:
5,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Yatak Odasında Terör Marquis de Sade Hakkında Bilgiler
Türü: Fransız Edebiyatı Kitapları
Sayfa Sayısı: 274
ISBN: 9789753168847
Kapak: Ciltsiz
Serge Bramly
Serge Bramly
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yatak Odasında Terör Marquis de Sade Kısa Özet

  Dikkat et, ey okur! Bu kitap, sıradan bir Sade romanı değildir. Sen okurken o şöyle seslenecektir, kulak ver: Asla yasaklamayacaksın! Marquis de Sade`ın hayatı seni şaşırtacak, hatta ürkütecek; ondan nefret edecek, onu iğrenç bulacaksın.

  Onun savunulacak bir tarafı yok! Ama Sade, sanık sandalyesinde oturmuyor hiçbir zaman. Tam tersine o bir iddia makamı: "Elinde bir kalem varken olağanüstü şeyler yapabiliyorsun," diyen o... "Siz sefahetten söz ediyorsunuz, bense özgürleşmeden söz ediyorum," diyen de...

  Donatien Alphonse François Marquis de Sade, 8 Mart 1794 günü, çürümekte olduğu bir hapishaneden "bir yeryüzü cenneti" olarak tanımladığı Picpus`e nakledildiğinde ellili yaşlarındaydı ve birçokları için hâlâ "hiç kimsenin baş edemediği bir yaratık"tı.

  Ulusal ustura Giyotin her gün boyunları vururken, Sade, Picpus`te, sekiz "esrarengiz" ay boyunca eğlendi, hoş kadınlar arasında dolandı, bir sefahat tiyatrosu sahneledi... Sade`ı oraya kim göndermişti? Onu sürekli koruyan, giyotinden kurtaran kimdi? Onun için kim çuval dolusu para döküyordu?

  Dikkat et, ey okur? Bu romanda bu soruların cevaplarından geçen sefih bir adamın, bir "özel hayat Zorba"sının hayatından çok daha tehli şeyler bulacaksın!

  Serge Bramly`nin senaryosundan uyarlanan, ünlü Fransız aktör Daniel Auteil`ün "döktürdüğü" filmi sarsmıştı, romanı ise tam anlamıyla şok edecek!

Yatak Odasında Terör Marquis de Sade Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.