sadsad x
asdasd
41,00 TL
5,00 TL
%88 indirim
Kazancınız
:
36,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Yaşlanmayan Yaşlılar Hakkında Bilgiler
Türü: Genel İnsan Ve Toplum Kitapları
Sayfa Sayısı: 236
ISBN: 9786055134969
Kapak: Ciltsiz
Özcan Köknel
Özcan Köknel
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yaşlanmayan Yaşlılar Kısa Özet

  99 yaşında hayata veda edene kadar dev bir coğrafyayı mimari harikalarla donatan Mimar Sinan… Son nefesine dek, ortaya sonraki kuşakları etkileyecek eserler koymaya devam eden Giuseppe Verdi… Ömrü edebiyatla, yazmak ve üretmekle geçmiş bir ulu çınar, Yaşar Kemal… Bertrand Russell, Albert Einstein, Sigmund Freud ve daha niceleri.

  Onlar, yaşlanmayan yaşlılar.
   
  Hepsi dolu dolu yaşayan, hayatları boyu bitmeyen bir çabayı sürdüren, engelleri aşmayı, sorunları çözmeyi, hep üretmeyi ve daha iyisini yaratmayı amaç edinen binlerce insan. Peki yaşlılığın bir kenara çekilmek, her şeyden elini eteğini çekmek olmadığını kendi hayatlarıyla en güzel şekilde kanıtlayan bu insanların sırrı ne? Yaşlılık kavramı milattan önceden günümüze kadar hep belirli, ileri bir yaş dilimini anlatmak için kullanılmıştır.
   
  Ortalama yaşam süresi zamanla uzadıkça, yaşlılığın başlangıç yaşı da yükselmiştir. Kronolojik yaşı değiştirmek olanaksızdır. Ancak biyolojik yaşı genç tutmak ve hayata doğru bir yaklaşımla yaşlılığı da, tıpkı gençlik gibi, bir fırsatlar çağına dönüştürmek mümkündür. Yaşlanmanın ve yaşlılığın biyolojik, toplumsal ve psikolojik yönleriyle ele alındığı bu kitapta Prof. Dr. Özcan Köknel, yaş ilerledikçe ortaya çıkabilen sorunların ve sıkıntıların sebeplerini irdeliyor, çarelerini arıyor ve ortalama yaşam süresinin 80’leri aştığı günümüz toplumlarında sağlıklı, verimli ve mutlu bir yaşlılık çağı geçirmenin yollarını gözler önüne seriyor.

Yaşlanmayan Yaşlılar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.