sadsad x
asdasd

Yaşar Kemal’e Bir Ara’lık Bakış

Yapı Kredi Yayınları
32,41 TL
22,36 TL
%31 indirim
Yaşar Kemal’e Bir Ara’lık Bakış Hakkında Bilgiler
Türü: Sergi Kitapları
Sayfa Sayısı: 136
ISBN: 9789750836145
Boyut: 23 x 0
Kapak: Ciltsiz
Kolektif
Kolektif
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yaşar Kemal’e Bir Ara’lık Bakış Kısa Özet

  Yaşar Kemal’in, fotoğrafları için *Ara Güler’in fotoğrafları büyük bir Anadolu destanıdır* dediği Ara Güler, aynı zamanda Kemal’in İstanbul’a geldiği zaman tanıdığı ilk kişidir.

  Ara Güler, o zamanlardan itibaren yazarın İstanbul, Tekirdağ, Adana ve Paris gibi farklı şehirlerde/kentlerde birçok fotoğrafını çeker. İşte şimdi bu çok özel fotoğraflar bir sergide bir araya geliyor.

  11 - 31 Mart arasında Fulya Sanat Merkezi’nde düzenlenecek olan *Yaşar Kemal’e Bir Ara’lık Bakış* Sergisi, aynı zamanda iki koca çınarın dostluğunun da bir belgesi niteliğinde.

  Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık tarafından hazırlanan ve Beşiktaş Belediyesi tarafından desteklenen *Yaşar Kemal’e Bir Ara’lık Bakış* Sergisi, Kemal’in İstanbul’a ilk geldiği yıllardan ölümüne kadar olan dönemi kapsayan ve serginin kataloğunda yer alan 125 fotoğraftan özel olarak seçilen 43 fotoğraftan oluşuyor. Yazarın Tekirdağ, Adana ve Paris gibi şehirlerin yanında, İstanbul’un Haliç, Kemal’in o dönem yaşadığı Basınköy ve son dönemdeki evinin bulunduğu Vaniköy gibi semtlerindeki fotoğraflarına zamanın semt kahveleri ve pazarlarında çekilen çoğunluğu siyah-beyaz fotoğrafları eşlik ediyor.

  Cevat Çapan da sergi kataloğu için hazırladığı yazıda Yaşar Kemal’i şöyle anlatıyor: *Yaşar Kemal’le ilgili fotoğraf ve belgelere bakarken yeryüzünün canlı cansız varlıkları, bin bir rengi, sesi ve esintisiyle onun cömertçe önümüze serdiği ve belleğimize yerleştirdiği koskoca bir dünya canlanır insanın gözünde. Bu arada onu insan olarak da tanımışsanız, yaşadığı birçok olayı kendi ağzından dinlemişseniz, anılar art arda akmaya başlar.*

Yaşar Kemal’e Bir Ara’lık Bakış Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.