sadsad x
asdasd
40,00 TL
36,00 TL
%10 indirim
Yakın Tarihimizde Cami Kıyımı Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma - İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 373
ISBN: 9789758514410
Kapak: Ciltsiz
Mehmed Şevket Eygi
Mehmed Şevket Eygi
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Yakın Tarihimizde Cami Kıyımı Kısa Özet

    Yakın tarihimizde Selçuklular Beylikler ve Osmanlılar devrine ait; on bin kadar cami, mescit tekke medrese imaret türbe ve sıbyan mektebi gibi hepsi tek tek çok önemil birer kültür mirası olan milli varlıklarımız yok edilmiştir.

    Bu kitapta o eserlerin binden fazlasına dair bilgiler ve belgeler var... Bu vatan topraklarının bize ait olduğunu gösteren o hüccetler o tapu senetleri acaba niçin yok edildiler? Niçin binlerce cami kapatıldı satıldı veya kiraya verilerek gayesi dışında yanlış hatta çirkin işlerde kullanıldı? Depo, sevkiyat merkezi düğün salonu CHP ocağı spor kulübü lokali saz evi ahır hatta meyhane haline getirildi? Bu eserler titizlikle bakılmaları korunmaları ve restore edilmeleri gerekirken niçin kıyıma tabi tutuldular? Bu kıyım 1950-60 arasında da devam ederek yol açma bahanesiyle nice tarihi caminin temellerine kadar yıkılmasına sebep oldu?

    Dört bölümden meydana gelen bu eserde, yok edilen cami ve tarihi vakıf binaları ile ilgili bilgiler, belgeler, fotoğraflar ve görüşler yer almaktadır. Bu kitabın, bir başlangıç olacağını, tarihçilerin ve araştırıcıların, bu konuda daha derin ve geniş ilmi, sistematik çalışmalar yapacaklarını ümit ve temenni ediyoruz.

Yakın Tarihimizde Cami Kıyımı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.