sadsad x
asdasd

Vermek ve Almak - Başarı için Devrimsel Bir Yaklaşım

Modus Kitap

Adam Grant

68,00 TL
47,60 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
20,40 TL
Vermek ve Almak - Başarı için Devrimsel Bir Yaklaşım Hakkında Bilgiler
Türü: Kişisel Gelişim Kitapları
Sayfa Sayısı: 368
ISBN: 9786058651876
Kapak: Ciltsiz
Adam Grant
Adam Grant
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Vermek ve Almak - Başarı için Devrimsel Bir Yaklaşım Kısa Özet

  Rakipleri lehine seçimlerden çekilecek kadar mütevazı bir adam nasıl tarihteki en büyük devlet başkanlarından biri oldu?

  Kekeleyen bir avukat, rekorlar kıran bir tazminat davasını nasıl kazandı?

  Ticari sırlarını herkese ifşa eden bir yatırımcı nasıl eskisinden daha başarılı oldu?

  Bugüne dek başarının arkasındaki bireysel faktörlere, yani hırsa, sıkı çalışmaya, yeteneğe ve şansa odaklandık. Ancak günümüzün hızla değişen dünyasında, başkalarıyla olan etkileşimlerimizin başarıya olan etkisi her geçen gün artıyor. Wharton İşletme Okulu’nun en başarılı öğretim üyelerinden, ödüllü araştırmacı Adam Grant, Vermek ve Almak adlı kitabı ile, iletişim, işbirliği, müzakere ve liderlik konularına çığır açan bir yaklaşım getiriyor ve başarının ardında yatan yeni dinamiklere ışık tutuyor.

  Grant`e göre iş dünyasında insanları üçe ayırmak mümkün. Alıcılar, vericiler ve dengeleyiciler... İstatistiklere baktığımızda başarı merdivenlerinin dibinde, insanlara yardım etmekten kendi enerjilerini tüketen vericileri görüyoruz. Peki zirvede kimler var; alıcılar mı dengeleyiciler mi? İlginç bir şekilde, zirvede de yine vericiler var. Peki nasıl?

  Vermek ve Almak`ta, doktorların, satıcıların, mimarların, politikacıların ve daha pek çok farklı meslek dalından insanın şaşırtıcı hikâyelerini ve dünyanın önde gelen psikologlarının on yıllar süren detaylı araştırmalarının sonuçlarını gördüğünüzde bu soruların cevaplarını bulmakla kalmayacak, hem işinize hem de sosyal hayatınıza yepyeni bir gözle bakacaksınız.

  New York Times ve Wall Street Journal`ın çok satanlar listesine giren Vermek ve Almak, pek çok sosyal bilimci, işletme uzmanı ve şirket lideri tarafından da bu alandaki en önemli kitaplardan biri olarak gösteriliyor.

  Adam Grant, Wharton Okulu’nun en genç ve en başarılı öğretim üyesi. Ödüllü bir araştırmacı ve eğitimci olan Grant’ın konuşma yaptığı veya danışmanlığını yürüttüğü müşterileri arasında Google, NFL, IBM, GlaxoSmithKline, Goldman Sachs, Dünya Ekonomik Forumu, Birleşmiş Milletler, Amerikan Ordusu ve Donanması bulunuyor. Grant, BusinessWeek’in en başarılı akademisyenleri arasında gösterilmesinin yanı sıra dünyadaki kırk yaşın altındaki en iyi işletme profesörlerinden biri olarak ün yaptı. Lisans öğrenimini Harvard Üniversitesi’nde tamamlayan Grant’ın, Michigan Üniversitesi’nden Kurumsal Psikoloji dalında doktorası bulunuyor. Grant ayrıca, rekorlar kıran bir reklam yönetmeni, gençler olimpik tramplen atlayıcısı ve profesyonel bir sihirbaz.

Vermek ve Almak - Başarı için Devrimsel Bir Yaklaşım Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.