Vergi Hukukunda Sahte Fatura ve Muhteviyatı İtibariyle Yanıltıcı Belge

Adalet Yayınevi

Ömür Ilıca

44,00 TL
40,48 TL
%8 indirim
Kazancınız
:
3,52 TL
Vergi Hukukunda Sahte Fatura ve Muhteviyatı İtibariyle Yanıltıcı Belge Hakkında Bilgiler
Türü: Vergi Hukuku Kitapları
Sayfa Sayısı: 176
ISBN: 9786051469348
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2016
Ömür Ilıca
Ömür Ilıca
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Vergi Hukukunda Sahte Fatura ve Muhteviyatı İtibariyle Yanıltıcı Belge Kısa Özet

  Vergi hukuku ve vergi yargısı kendine özel ilke, usul, kavram ve kurumları olan bağımsız bir hukuk dalıdır. Bu özellikleri sebebiyle uygulama birliği tam sağlanamamış sürekli mevzuat değişiklikleri yapılmış ve halen yapılmaktadır. Son dönemlerde sık sık mevzuat değişiklikleri ile uygulamalar farklılaşmış, mahkemeler tarafından çelişkili karar verilmiş ve komplike bir hal almıştır. Bu nedenle konuları anlayabilmek için bilgi ve tecrübeye gereksinim hat safhadadır.

  Kitabımızda vergi hukuku olduğu kadar ceza hukukunu da ilgilendiren bir konu olan Sahte veya Muhteviyatı İtibariyle Yanıltıcı belgeyi irdeledik. Sahte veya Muhteviyatı İtibariyle Yanıltıcı belge konusunda vergi hukukuyla ilgilenen, avukat, vergi mükellefleri, muhasebeci, mali müşavir, vergi ile ilgili uyuşmazlıklara bakan hakim ve savcılar, öğrenci için yararlı bir eser olacağına inanıyoruz.

  Vergi yargısında 44 yıllık bir tecrübe ve bilgi birikimine sahip karar mercii hakim ile vergi hukuku ve idare hukuku davaları ile ilgilenen ve pratiğin içerisinde yıllardır savunma görevini üstlenen avukatın olaylara farklı bakışlarını son güncel Yargıtay ve Danıştay kararları ile birlikte anlatmaya çalıştık.

  Kitap, başlıca üç bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümünde, faturaya genel bir bakış yapılarak fatura ile ilgili bilgiler verilmiş ikinci bölümünde sahte ve muhteviyatı itibariyle yanıltıcı belge ile ilgili bilgiler verilmiş son bölümünde ise Yargıtay ve Danıştay kararları ışığında sahte ve muhteviyatı itibariyle yanıltıcı belgeden korunma yollarından bahsedilmiştir.

  Amacımız, tecrübemizi Danıştay, Yargıtay içtihatları ile harmanlayarak aktarmak ve tartışma ortamı sağlamak olup vergi hukukuna kazanımlar sağlamaktır. Gelecek eleştiriler önümüzü aydınlatacak bundan sonraki çalışmalarımızda konuyu tekrar gözden geçirmemizi sağlayacaktır.

 • 1. Hamur

Vergi Hukukunda Sahte Fatura ve Muhteviyatı İtibariyle Yanıltıcı Belge Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.