sadsad x
asdasd
35,00 TL
26,25 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
8,75 TL
Ve Maç Bitti! Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Spor Kitapları
Sayfa Sayısı: 119
ISBN: 9786055828554
Kapak: Ciltsiz
Çağlar Baştoklu
Çağlar Baştoklu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Ve Maç Bitti! Kısa Özet

  İnsanlık tarihi birçok toplumsal, ekonomik, politik olaya tanıklık etmiştir. Spor, sanat, edebiyat insanların ve toplumların yaşadığı acıların, hüzünlerin ve mutlulukların özetidir aslında. Yaşanılanları daha iyi anlamamızı sağlayan yansımalardır. Geçtiğimiz yüzyılda bir çok savaş, büyük bilimsel buluşlar, çeşitli, politik, ekonomik kaoslar ve yüzlerce spor olayları yaşandı.

  Çağlar Baştoklu bu kitapta bazen bir film, bazen eski bir şarkı sözü, bazen bir kitap, bazen de yaşadığı döneme damgasını vurmuş bir sporcu ile karşımıza çıkıyor.

  Bir sporcunun gözünden 20. ve 21. yüzyıl sosyal yaşamından kesitler de bulacağınız bu kitapta, spor; toplumsal, sosyolojik, felsefi ve politik yönleriyle birlikte, tarihsel açıdan ele alınarak değerlendirilmeye çalışılıyor.

  "...bir dönemde karşımıza Beyaz Gölge çıktı. Türkiye`nin yaşadığı sürecin tersine genç kuşaklar için yararlı ve unutulmaz bir örnek sunuyordu. O dönem Türkiye`de yaşadıklarımıza sanki bizimle birlikte başkaldırmak istiyordu. Carver Lisesi çocukları ve koçunun serüvenleri milyonlarca izleyiciyi ekran başına kilitlemişti. Daha o günlerde ABD`de siyahlarla beyazlar arasındaki ayrımı yerle bir etmişti. Benim de uzun yıllar sürecek olan basketbol hayatıma ilk adımımı atmamı sağlamıştı."

  "...Artık Felicita şarkısını Sezen Cumhur Önal`ın programı yerine, büyük alışveriş merkezlerinde eski 45`lik olarak satılan CD`lerden dinleyebiliyoruz. İçimizde kapanmayan yaralar açan ayaz gecelerin sokak çocuğu Felicita Mehmet`in akıbeti hakkında ise hiçbir bilgi yok..."

  "...23 Nisan 1948 günü Atina`da oynanan Yunanistan-Türkiye maçında Lefter`in attığı golle Türkiye galip geldi. Maç sonunda Yunan taraftarlarının hışmına uğrayan Lefter hain ilan edildi. Türkiye`de ise Varlık Vergisi ve 6-7 Eylül olaylarını yaşadı.

Ve Maç Bitti! Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.