Kategoriler x

Çocuk Kitapları »

Edebiyat Kitapları »

Eğitim - Okula Yardımcı Kitaplar »

Gezi ve Rehber Kitapları »

Hobi & Oyuncak »

Kırtasiye »

KPSS Kitapları »

Psikolojik Kitaplar »

Sağlık Kitapları »

Tarih Kitapları »

Tüm Kategoriler »

Yayınevi Listesi »

Yazar Listesi »

Vazife Kaymakamlık Tamamı Çözümlü 5 Deneme

45,00 TL
41,85 TL

Değerli Kaymakam Aday Adayları,

Aday sayısının fazlasıyla artması dolayısı ile her yıl daha da zorlaşan Kaymakam Adaylığı Sınavı maratonunda, rakiplerinizi geride bırakmanız için geçmiş yıllarda sorulmuş olan tüm Kaymakam Adaylığı Sınavı sorularını titizlikle inceleyerek sizler için benzersiz bir denemeye imza atmış olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Yoğun bir emek vererek hazırladığımız elinizdeki bu deneme de geleceğe hazırlığınızda size önemli bir destek sağlayacaktır. Tüm eserlerimizde olduğu gibi bu çalışmamızda da yeterli bilgi düzeyine ulaşacak ve çok sayıda soruyu anlayarak hızlı bir şekilde cevaplama becerisine sahip olacaksınız. Bu çalışmamızda temel amacımız sizlere tam anlamıyla bir sınav deneyimi yaşatabilmek olup, bu nedenle, tamamı çözümlü 5 adet denemeye yer verilmiştir.

Deneme sınavları bilgi, beceri, zaman kullanımını ölçmemizi sağlayan en önemli fırsatlardandır. Kaygı durumumuzu, stres faktörlerini deneme sınavlarına girerek aşabiliriz. Deneme sınavları, gerçek sınavın provasıdır ve öğrencileri gerçek sınava hazırlar. Tiyatrocular sahneye çıkmadan önce sergileyecekleri oyunu defalarca prova eder ve hata yapma ihtimallerini en aza indirirler. Öğrencilerin hayatının yönünü belirleyen Önemli sınavların provası da deneme sınavlarıdır. Deneme sınavlarına giren aday, gerçek sınavda ne yapacağını bilir. Deneme sınavlarının adayların durumunu tespit noktasında belirleyici bir rol oynadığını söyleyebiliriz. Bu nedenle -evde çözülenler de dâhil- tüm deneme sınavlarının dikkatle uygulanması gerekir. Eksik konu, öğrencinin daha önce hiç çalışmadığı konu anlamına gelmez. Daha önceden çalışılan; ancak öğrencinin -o konuyla ilgili olarak- karşılaştığı tüm soruları çözemediği konular da bu çerçevede değerlendirilebilir. Bazen ufak bir çaba, bu konulardaki başarının artmasını sağlayabilir. Adaylar bazı konuları çalışsalar bile çıkan soruları çözemezler. Bunun sebebi, adayın o konuda yetersiz soru çözmüş olmasıdır.

Deneme sınavları, öğrencilere bundan sonraki çalışma planını hazırlarken yol gösterici olur. Bu nedenle sınavlardan sonra adaylar yanlışlarını ya da yapamadıkları soruları tek tek gözden geçirmeli ve konu eksikliklerini çıkarmalıdır. Bundan sonraki çalışmalarına bu doğrultuda devam etmelidir.

Eserimizi Türk Milletinin refahı ve mutluluğu uğruna alın teri dökecek, hep daha neler yapması gerektiğini düşünerek halkın sorunlarına çözümler üretecek geleceğin Kaymakam Adaylarına ithaf ediyoruz.