sadsad x
asdasd

Vajina Monologları Sıkı Vücutlar

Pegasus Yayınları

Eve Ensler

39,98 TL
24,79 TL
%38 indirim
Kazancınız
:
15,19 TL
Vajina Monologları Sıkı Vücutlar Hakkında Bilgiler
Türü: Kadın Feminizm Kitapları
Sayfa Sayısı: 120
ISBN: 9789759146399
Kapak: Ciltsiz
Eve Ensler
Eve Ensler
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Vajina Monologları Sıkı Vücutlar Kısa Özet

  ‘Ben küçük bir kız iken insanlar büyüyünce ne olmak istiyorsun diye sorarlardı. Ben iyi diye yanıtlardım. Ben iyi olmak istiyordum. İyi olmak bir doktor ya da bir astronot ya da bir cankurtaran olmaktan daha zordu. O soyuttu. Ben onun ulaşılması çok zor olduğunu hissediyordum…’

  Onlar bana daha az yememi, daha az kiloda olmamı söylerlerdi onlar daha iyi kalçalı, daha büyük göğüslü, daha iyi saçlı ve kırışıksız olmamı istiyorlardı. Biz makyaj yaparız, tüylerimizi alırız, piercing yaptırırız ve bütün bunları ‘iyi’ olmak adına yaparız.

  Eve Ensler kadınların gizemli yaşantısı hakkında dokunaklı ve eğlenceli başka bir öykü ile geri dönüyor. Ensler kadınlara bedenleri hakkında soru sorarak dünyayı dolaştı ve bize onların öyküsünü anlatıyor: Bir Puerto Rico’lu kadının şişmanlık ve aile üzerine düşünceleri; bir Los Angeles’li kadının kocasına verdiği ödünler; Sunrise Spor Salonunda Hintli bir anne. Ensler bu öyküleri kendi kişisel yolculuğu ile çerçeveliyor ve onları kendi midesi ile yaşam boyu süren bir diyalogdan yola çıkarak curcunalı alıntılarla aktarıyor. Biz onun düşük karbonhidrat diyetlerini ve yaptığı egzersizleri izleyerek bir kadının bedenini nasıl sevebileceğini ve onu nasıl iyi görebileceğini akıllıca sözcükler ile öğreniyoruz.

  Yüksek sesle gülünecek kadar eğlenceli ve derin bir şekilde dokunaklı.’

  - Independent

  *‘Kadınlığın çoklu-orgazm kutsaması . . . enerjik, çekici, nükteli ve küstahça.’

  - The Times

  *‘Ben güldüm. Ben ağladım. O beni meraklandırdı.’

  - Jane Fonda

Vajina Monologları Sıkı Vücutlar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.