Kategoriler x

Çocuk Kitapları »

Edebiyat Kitapları »

Eğitim - Okula Yardımcı Kitaplar »

Gezi ve Rehber Kitapları »

Hobi & Oyuncak »

Kırtasiye »

KPSS Kitapları »

Psikolojik Kitaplar »

Sağlık Kitapları »

Tarih Kitapları »

Tüm Kategoriler »

Yayınevi Listesi »

Yazar Listesi »

Uzunköprü'de İz Bırakanlar

23,15 TL
17,36 TL

Uzunköprü ve Meriç`te hayatlarıyla iz bırakanların yer aldığı bu çalışma birçok açıdan eksik olabilir, yer alan ve alması gereken isimler konusunda yetersiz bir çalışma olarak görülebilir.

Bizim buraların kendine özgü koşulları -yaşayanların zayıf bellekleri, bilgi ve belge katkısı yapma konusunda vurdumduymaz davranmaları, anlamsız ilgisizlikleri, fotoğraf ve bilgi notu verme konusunda devlet dairesi tutumu sergilemeleri gibi- göz önüne alındığında inanıyorum ki oldukça başarılı bir çalışma olarak görülecektir.

Kitaptaki fotoğraf ve bilgi eksikliğinin kitapta yer alması gereken isimlerin günümüzde yaşayan yakınlarının bıkıp usanmadan bulunduğum taleplere rağmen sergiledikleri duyarsızlıktan kaynaklandığını üzüntüyle belirtmek isterim.

Altını çizerek belirtmek istediğim bir başka önemli konu ise, bu gibi çalışmalara katkı yapması gereken ilk kurumların başında gelen Uzunköprü Belediyesinin kitabın hazırlık tarihine denk gelen başkanı Enis İşbilen`in bıraktığım görüşme notlarına dönme gereği bile duymamış olmasıdır. Bu gibi önemli olumsuzlukların varlığında oluşan bu çalışmanın Uzunköprü için bundan sonra yapılacak benzeri çalışmalar için başlangıç oluşturmasını diliyorum.