sadsad x
asdasd

Uzaylıların Lideri Papa

İmleç Kitap

Bülent Keçik

30,00 TL
21,00 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
9,00 TL
Uzaylıların Lideri Papa Hakkında Bilgiler
Türü: Derin Siyaset ve Komplo Teori Kitapları
Sayfa Sayısı: 277
ISBN: 9786054262427
Kapak: Ciltsiz
Bülent Keçik
Bülent Keçik
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Uzaylıların Lideri Papa Kısa Özet

  Tarihte çatışma gibi, diyalog da dinler arasında pek çok kez denenmiştir. Dinlerin vaat ettiği pek çok şeyin yanında hoşgörü, barış ve sevgi de vardır. Barış ve sevginin yolu da diyalogdan geçer. Fakat vaat edilen bu barış ve sevgi, hep söylemde kalmış ve ne yazık ki hiçbir zaman diyalog gerçek anlamda yaşanmamıştır.
  Gününüzde de *hoşgörü* ekseni etrafında gerçekleştirilmeye çalışılan Hristiyan - Müslüman diyalogu, maalesef bazı misyonların etkisi altında geliştiği için gerçek amacından uzaktadır.
  1998 yılında Fethullah Gülen tarafından Papa 6. Jean Paul’e yazılan mektupta da hoşgörü, diyalog ve işbirliği çağrısı yapılmış ve bu konu çok tartışılmıştı.
  Bu kitapta çeşitli dönemlerde diyalog süreci ve dinler arası hoşgörü kavramı çerçevesinde yaşanan tartışmalar ile bu konu hakkındaki yaklaşımları okuyacaksınız. Çeşitli yazarların, dini ve siyasi liderlerin *hoşgörü*ye dair görüşleri konu açısından önemlidir.
  Tabii dinler arası yakınlaşma bazılarını dinleri birleştirme ve tek bir din etrafında örgütlenme arayışına/sevdasına yöneltmiş, bu kişiler işi kendilerini peygamber ilan etmeye kadar vardırmıştır.
  Kitapta, 1980’li yıllarda İzmir’de ortaya çıkan bu *sahte peygamber*e ve ilan ettiği dine ilişkin de kapsamlı bilgiler bulacaksınız.
  Diyalog sürecinin bir diğer tarafı olan Hristiyanlık ve Papalık Kurumu ise bu kitabın ana eksenidir. Hristiyanlığın doğuşu, gelişimi ve kurumsallaşmasıyla kendi içindeki çelişkiler ve çatışmalar kitapta enine boyuna inceleniyor.

Uzaylıların Lideri Papa Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.