sadsad x
asdasd

Uygulamalarla Programlama Öğreniyorum

Abaküs Kitap
44,50 TL
26,70 TL
%40 indirim
Kazancınız
:
17,80 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Uygulamalarla Programlama Öğreniyorum Hakkında Bilgiler
Türü: Bilimsel Kitaplar
Sayfa Sayısı: 232
ISBN: 9786059129312
Kapak: Ciltsiz
Fahrettin Erdinç
Fahrettin Erdinç
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Uygulamalarla Programlama Öğreniyorum Kısa Özet

  Günümüzde dünya artık bilişim teknolojileri etrafında dönmektedir. Bilişim teknolojilerinin de temelini programlama oluşturmaktadır. Bugün, bilişim teknolojilerinde katma değer yara­tan toplumların gelir seviyesi artmakta, gelişmekte olan ülkelerle arayı açmaktadır.

  Bilişimde tüketici olmaktan çıkıp üretici olmaya baş­lamanın en hızlı ve en kolay yolu yazılım geliştirmektir. Yazılım geliştirmek için de programlamayı öğrenme­niz gerekmektedir.

  Programlama bir sanattır; Çocuklar programlamaya ne kadar erken başlayabilirlerse o kadar kaliteli ve karma­şık program üretme şansına sahip olurlar. Nasıl iyi bir sporcu olabilmek için eğitime erken yaşta başlamak ge­rekiyorsa, iyi bir programcı olmak için de eğitime erken yaşta başlanmalıdır.

  Kitap özellikle okullarda ve kurslarda programlama öğrenmek isteyen çocukları düşünerek hazırlanmıştır. Bu anlamda, kitap sadece programcılığa yeni başlayan çocukları değil, aynı zamanda programcılık eğitimi veren öğretmenleri de göz önünde bulundurarak hazırlanmıştır.
  Özellikle programcılığa sıfırdan başlayan çocukların zorlandığı bazı konularda bolca örnek kod yazılarak konu­ların daha basit ve anlaşılır olması sağlanmıştır.

  Konular tamamen sıfırdan başlar ve temel/orta düzeyde programlama becerilerini kazandırmayı amaçlar. Ki­taptaki konular mümkün olduğunca küçük ve mantıklı parçalara ayrılmış ve herkesin kolayca anlayabileceği ör­neklerle desteklenmiştir.

  Konuların daha iyi anlaşılabilmesi için önce teorik bilgi verilmiş, gereken durumlarda şekiller çizilmiş, örnek kodlarla konunun pekiştirilmesi sağlanmıştır. Bir resim bin kelimeye bedeldir düşüncesiyle mümkün olduğun­ca görsellerle açıklamalar yapılmıştır. Her konu uygulamalı ve herkesin anlayacağı şekilde hazırlanmıştır.

  Kitapta temel düzeyde HTML bilgisi verildikten sonra JavaScript dili kullanılarak temel programlama man­tığı ve temel algoritmalar anlatılmıştır. JavaScript dilinin en güzel tarafı, günümüzde çok kullanılan modern bir programlama dili olmasının yanında, sözdiziminin de günümüzde sıkça kullanılan C# veya Java dillerine ben­ziyor olmasıdır. JavaScript dilini öğrenen çocuklar ileriki dönemde rahatlıkla Java veya C# öğrenerek profesyo­nel uygulamalar geliştirebilirler.

  İçindekiler:

  Temel Web Bilgisi
  Temel HTML Komutları
  HTML Formları
  Temel Programlama Kavramları
  Bilgisayarlar Nasıl Çalışır?
  Temel Algoritma Bilgisi
  JavaScript
  Operatörler
  Karar Yapıları
  Döngüler
  Fonksiyonlar
  Form İşlemleri

Uygulamalarla Programlama Öğreniyorum Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.