Uygulamalarla Java Veri Yapıları

Abaküs Kitap

Timur Karaçay

72,00 TL
51,12 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
20,88 TL
Uygulamalarla Java Veri Yapıları Hakkında Bilgiler
Türü: Programlama Kitapları
Sayfa Sayısı: 544
ISBN: 9786059129350
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2016
Timur Karaçay
Timur Karaçay
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Uygulamalarla Java Veri Yapıları Kısa Özet

  İleri Düzey Uygulamalarla Java Veri Yapıları!

  Bilgisayar bilimlerinde ve bilgisayar teknolojisindeki değişim çok hızlıdır. Her gün donanımda yenilikler yapılıyor. Ona paralel olarak yazılımlar değişiyor. Bu sektöre başat olarak giren yeni bir ürün, kendini yenileyemiyorsa, yerini iki yıl koruyamıyor. Bilgisayar teknolojisinin hemen her alanına giren Java, değişime ayak uydurabilen nadir dillerden birisidir ve yıllardır sektörün amiral gemisidir.

  Java kolaydır, çok amaçlıdır, farklı platformlarda çalışabilir. Güvenli, büyük ve ücretsiz bir kütüphanesi vardır. O, profesyonel programcının hayatını kolaylaştırmak için vardır. Bu kitap C++ gibi nesne tabanlı bir dilden gelenlere hiç zorluk yaratmaz. Ama hiç programlama dili bilmeyenler bu kitabın sayfalarını açmadan önce Abaküs Kitap’tan yayınlanan *Kim Korkar Java’dan* kitabıyla Java diline iyi bir başlangıç yapabilir.

  Programcının gerekseme duyacağı her veri yapısı ve her metot, onu JCF (Java Collections Framework) çatısında hazır bekliyor. JCF kullanan Java programcısı, prosedural dil programcısı gibi, kendi veri yapılarını ve algoritmalarını yazmak zorunda değildir. Klâsik Veri Yapıları derslerinin yerini alması gereken JCF’i öğrenen programcıların hayatı çok kolaylaşacaktır.

  Üstelik JCF’i öğrenmek, klâsik veri yapılarını öğrenmekten çok daha kolaydır. Bu kitap (JCF) çatısı içinde yer alan dört binden fazla veri yapısını ve onların metotlarının nasıl kullanılacağını anlatır.

  Okuyucunun/programcının bilgisi ölçülmüştür. Ayrıca bu test soruları haricinde her bir bölüm içerisinde birçok çalışma sorusuna da yer verilmiştir.

  JCF Nedir?

  Soyut Veri Yapıları

  Operatörler

  Arayüzler

  Sınıflar

  Nesneler

  Java Veri Yapıları Çatısı

  Java Veri Yapıları Sınıfları

 • 1. Hamur

Uygulamalarla Java Veri Yapıları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.