sadsad x
asdasd

Uygarlığın Bunalımı

Arvana Yayınları
11,11
8,78
%21 indirim
Uygarlığın Bunalımı Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Psikoloji Kitapları
Sayfa Sayısı: 92
ISBN: 9786056168420
Boyut: 13 x 0
Kapak: Ciltsiz
Metin Sarfati
Metin Sarfati
Devamı
Kampanya

Uygarlığın Bunalımı Hakkında Yorumlar

  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Uygarlığın Bunalımı Kısa Özet

    İktisat bilimi şüphesiz ki çağımızın ilgi alanlarından biridir. Ekonomi bilgisi, ekonomik yorumlar ve analizler sadece uzmanların kendi aralarında yürütülen bir tartışma değildir. Gazeteler, dergiler, televizyon siteleri sürekli olarak ekonomi haberleri vermekte; gündemi, siyaset kadar ekonomi de belirlemektedir. Bu ilgi pek nedensiz değildir, çünkü ekonomi eninde sonunda *insan* ile meşguldür ve ekonomik tercihlerin odağında insan vardır.

    Metin Sarfati’nin kitabı işte tam da bu konuyu ele almakta, Türkiye’de sık rastlanmayan bir kuramsal katkı yapmayı başarmaktadır. İnsan psikolojisi ve iktisat bilimi arasında nasıl bir ilişki vardır? İnsanın iktisadi kararları hangi psikolojik dürtülere dayanmaktadır? Bu ilişki eserin ana konusudur. Keynes, Freud ve başka bilim adamlarının düşünceleri yanında, Metin Sarfati kendi görüşlerini de dile getirmekte ve elinizdeki kitap özgün bir eser niteliğini taşımaktadır.

    *Uygarlığın Bunalımı* karamsar bir eser değil; karamsar ve bencil bir iktisat anlayışını aşmak isteyenler için iyimser bir arayışın kitabıdır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.