Üniversite Dergileri

Üniversite Dergileri

Filtreler

Sıralama seçin
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Üniversite Dergileri Önerileri

Üniversite dergileri denildiği anda akıllara ilk gelen şey, üniversite öğrencilerinin derslerine yardımcı kaynak bilgiler içeren dergiler oluyor. Fakat yanlış düşünüyoruz. Aksine bu dergiler üniversitelerde öğrenciler tarafından, belirlenen konu ile ilgili hazırlanılan ve yayınlanan dergilerdir.

Üniversite Dergileri Nasıl Yayınlanır

Üniversite dergileri için belirlenen bir isim dahi var. Bu kişiler yaptıkları işe üniversite dergiciliği diyorlar. Dergiler tamamen öğrencilerin dâhil olarak yaptıkları çalışmalar sonucu ortaya çıkıyor. Üniversitelerin bazı fakülteleri ( genelde hukuk fakülteleri) kendi alanlarını daha iyi tanıtabilmek ve geriden gelen öğrenci kitlesine yardımcı olabilmek için dergiler yayınlıyor.

Peki, bu dergiler nasıl meydana geliyor diye soracak olursanız, hemen yanıtlayalım. Öğrencilerin bir kısmı belli bir süre sonra hayatlarında rutin hale gelen okul-ev ikileminden sıkılıyor ve farklı arayışlar içerisine giriyor. Tam bu noktada da kendilerini topluma yararlı birer birey haline getirmek için arayış içerisine giriyorlar. Kendi aralarında bir ekip kuruyorlar. Bu öğrencilerin arasından en isteklisi ya da bu konulara yatkın olanı yayın yönetmenliğini devralıyor ve dergi hakkında aklınıza gelebilecek her süreci kendisi devralıyor.

Bu kurul belirli periyodlar ile toplantılar yaparak, dergi içeriği, dergi ismi, basılacak ve yayınlanacak yazılar, ne kadar aralıklar ile kaç sayı çıkarılacağı gibi detaylara karar veriyor ve işe koyuluyorlar. Sonrasında belirledikleri zaman dilimi içerisinde, belirledikleri plana uyularak yazılar toplanıyor, uygun içerikteki fotoğraflar basılıyor ve sonuç olarak dergi hazır hale getiriliyor.

Hocaları ve karar mercilerine sunuluyor. Kabul edilmesi durumunda geriye tek bir şey kalıyor. Bu da üniversite dergileri satışının başlatılması için gerekli aracı firmalar. İşte tam bu esnada da biz devreye giriyoruz ve öğrencilerimize destek olmak için onların birebir hazırladığı faydalı bilgileri, deneyim ve tecrübelerini paylaştıkları dergileri sitemiz aracılığı ile sizlerle buluşturuyoruz. Siz okurlarımıza ise bunları satın almak ve okumak düşüyor.

 

x
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.