Uluslararası Lojistik Hukuku

Adalet Yayınevi

B. Yalın Özkara

150,00 TL
138,00 TL
%8 indirim
Kazancınız
:
12,00 TL
Uluslararası Lojistik Hukuku Hakkında Bilgiler
Türü: Ders Hukuku Kitapları
Sayfa Sayısı: 1360
ISBN: 9786054378272
Kapak: Ciltli
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2010
B. Yalın Özkara
B. Yalın Özkara
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Uluslararası Lojistik Hukuku Kısa Özet

  Dış Ticaret Serisi kapsamında yayınlanmakta olan bu kitabımız, geleceğin mesleği -Lojistik Uzmanlığı- yolunda ilerlemek isteyen uygulamacılara ve öğrencilere, uluslararası ve ulusal lojistik mevzuatı ve uygulamaları hakkında geniş kapsamlı sistematik bilgi vermeyi amaçlamaktadır.

  Bu kitabın, akademik çevrelerden daha ziyade, lojistik sektörünün uygulamacı aktörlerine; ön lisans/lisans/ lisans üstü düzeylerinde Lojistik Hukuku Eğitimi almakta olan öğrencilere ve özel Lojistik Uzmanlığı- sertifika programlarının kursiyerlerine hitap etmek amacıyla hazırlanmış olması nedeniyle, yalın bir üslupla kaleme alınmasına mümkün olduğunca özen gösterilmiştir. Bu amaçla, hem zaten hiçbir monografik eserden ve ders kitabından alıntı yapılmadığı için hem de metinde akıcılığı sağlamak bakımından dipnotlu atıf sistemi tercih edilmemiş olup; alıntı yapılmak suretiyle faydalanılan anonim nitelikli mevzuata ve ilgili internet sitelerine, kaynakçada yer verilmekle yetinilmiştir. Ancak, kendilerinden alıntı yapılmamakla beraber, konu ile ilgili monografik eserlere ve ders kitaplarına da kaynakçada değinilmiştir.

  Bu çalışmada yararlanılan bilimsel kaynakların, meslek kuruluşları raporlarının hazırlanmasında emekleri geçmek suretiyle, tabiri caizse ayak izlerini takip ederek bu yolda yürümemizi mümkün kılan değerli akademisyenlerin ve sektör mensuplarının haklarını teslim etmeyi zevkli bir görev kabul ederiz.

  Son olarak, bu kitabımızın, lojistik uygulamacılarımıza ve öğrencilerimize faydalı olmasını dileriz.

  - Dr. Jur. Tunay Köksal

 • 1. Hamur

Uluslararası Lojistik Hukuku Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.