sadsad x
asdasd

Uluslararası İnşaat Sözleşmeleri ve Uyuşmazlık Çözüm Yolları

On İki Levha Yayınları
69,44 TL
60,41 TL
%13 indirim
Uluslararası İnşaat Sözleşmeleri ve Uyuşmazlık Çözüm Yolları Hakkında Bilgiler
Türü: Hukuk Ders Kitapları
Sayfa Sayısı: 366
ISBN: 9786051527567
Kapak: Ciltli
Yeşim M. Atamer
Yeşim M. Atamer
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Uluslararası İnşaat Sözleşmeleri ve Uyuşmazlık Çözüm Yolları Kısa Özet

    Bu kitap, konuşmacılar tarafından, inşaat hukukundaki gelişmelerin uygulamaya etkilerini yansıtan, seçilmiş konularda yazılan makalelerin bir derlemesidir. Kitapta öncelikle, sektöre hakim profesyoneller, uyuşmazlıkların henüz sözleşme aşamasında önlenmesi veya bir adım sonra şantiyede ortaya çıkacak uyuşmazlıkların yönetimi ve yüklenici-alt yüklenici ilişkisine özgü hususlara değinmişler.

    Ardından, inşaat hukuku alanında çalışan avukatların, milletlerarası tahkimde bilirkişilerin konumuna ilişkin görüşlerine, FIDIC sözleşmeleri çerçevesinde uyuşmazlık çözümüne ilişkin özel meselelere ve en nihayetinde Türk inşaat hukuku ışığında FIDIC sözleşmelerinin değerlendirilmesine odaklanılmış. Sonraki üç tebliğde ise uluslararası uyuşmazlık çözüm yollarına ilişkin meseleler, bu alanda çalışan avukatlar ve hesap uzmanları tarafından ele alınmış. Özellikle FIDIC sözleşmeleri çerçevesinde yüklenici ve iş sahibinin taleplerine ilişkin usuller ve gizli tehlikeler; inşaat uyuşmazlıklarında zarar miktarının belirlenmesine ilişkin zorluklar değerlendirilmiş.

    Kitap, tahkim ve uyuşmazlık teftiş kurullarının, uluslararası inşaat uyuşmazlıklarının etkin çözümündeki rolü üzerine düşüncelere yer verilerek sonlandırılmış.

Uluslararası İnşaat Sözleşmeleri ve Uyuşmazlık Çözüm Yolları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.