sadsad x
asdasd

Ülkücü Hareket Üzerine Notlar

Panama Yayıncılık

Hayati Bice

15,00 TL
9,75 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
5,25 TL
Ülkücü Hareket Üzerine Notlar Hakkında Bilgiler
Türü: Politik Akım ve Hareket Kitapları
Sayfa Sayısı: 376
ISBN: 9786059371254
Kapak: Ciltsiz
Hayati Bice
Hayati Bice
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Ülkücü Hareket Üzerine Notlar Kısa Özet

  Türk fikir ve siyaset hayatının ana akımlarından ‘Ülkücü Hareket’in temel tezlerini tartıştığım bu kitabın ilk baskısı, okurun ilgisi ile kısa sürede tükendi.
  Gündelik siyasi tartışmaların uzağında durmaya çalışan,ancak, güncel siyaset çalkantıları da anlamayı mümkün kılacak ülkücü hareket analizinin, ‘tarihe düşülmüş notlar’ değerine kavuşması, yazar için mutluluk vericidir.

  Kitabın ana konularından Pantürkizm / Türkbirlikçilik konusunda yazılanlar, hemen hemen daima birlikte gündeme gelen Panislamizm düşüncesinin bugünün dünyasında ne ifade ettiğini de göstermektedir.

  Ülkücü Hareket’e, kalıcı katkıları olacağına inandığım yazılarımdan, ülkücü ahlâkı ele alan değerlendirmemin güncel sorunların anlaşılması ve aşılması için önemli olduğuna inanıyorum. Ülkücü geleneğin önemli bir temel taşı olan ‘şehadet söylemi’ üzerine yazılanlar, geleneğin ‘aksakal’larına maziyi hatırlatan bir uyarıcı iken, gençler içinse pusula olacaktır.

  Ülkücü Hareket üzerine söyleyecek sözü olanlara bir çağrı olan kitabımın, Türk milliyetçiliği için de verimli bir tartışmaya zemin olması dileği ile...

  - Dr. Hayati BİCE Ülkücü Yazarlar Derneği Kurucu Genel Başkanı

Ülkücü Hareket Üzerine Notlar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.