sadsad x
asdasd
7,41 TL
3,78 TL
%49 indirim
Kazancınız
:
3,63 TL
Uhrevi İşler Hakkında Bilgiler
Türü: Denemeler
Sayfa Sayısı: 128
ISBN: 9789944734004
Kapak: Ciltsiz
Kamil Yeşil
Kamil Yeşil
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Uhrevi İşler Kısa Özet

  Hakikate ulaşmak için Ferrari’yi satmak yetmez, terki de terk etmek gerekir.*

  Usta öykü yazarı Kamil Yeşil’in yaşamlarımıza dair izleri takip ettiği deneme kitabı Uhrevi İşler, okuru bireyselliğinden yola çıkıp toplumsal alan ve ötesi hakkında düşünmeye davet eden bir yol haritası takip ediyor. Yazar derin spekülasyonlar ve art niyetli entrikalarla boğuşan modern insana her derde deva bir çıkış yolu önermiyor belki ama bireyin, içinde bir yerlerde saklı duran zenginliğini keşfederek de hayatın çirkin yüzüne karşı direnmesinin mümkün olduğunu alışılmadık telmihlerle hatırlatıyor.

  Uhrevi İşler, *dünyevi işler*in kakofonisinden sıyrılmak ve kendisini ruhunun aynasında görmek isteyenler için edebi bir ziyafet.

  Kâmil Yeşil, bugüne kadar yayınladığı hikâyelerle, ülkemizin tanınmış hikâyecileri arasında yerini almıştır. Onun düşünen ve düşündüklerini kâğıda döken bir yönü olduğunu bu kitap ortaya koyuyor. Kitabın başından itibaren, *deneme*nin zihin açan yumuşak sesi zihninizde yer ediyor. Konu değişse bile, yazarın edebiyatçı kimliği, daha doğrusu üslubu değişmiyor. Kâmil Yeşil, yaptığı iş üzerinde düşünen nadir yazarlardan. Onun hikâye sanatı ile ilgili yazıları, yaptığı işi derinlemesine hissettiğini, önemsediğini ortaya koyuyor.

  D. Mehmet Doğan

  Kâmil Yeşil, öyküleriyle belleğimize kazınmış bir yazar. Kıvrak kalemiyle derinlikli olmakla birlikte rahat okunur öyküler yazıyor. Denemeci Kâmil Yeşil, öykü yazarı Kâmil Yeşil’e çok şey borçlu elbette… Öyküdeki kıvrak dilini denemelerine de taşıyor çünkü. Ben onun denemelerini öykü niyetine de okuyorum. Çünkü çoğu denemesinin içinde öykü var. Şu farkla ki bu öyküler yaşanmış şeylerden süzülüp geliyor.

  Doç. Dr. Hicabi Kırlangıç

  Bir öykücü, öyküye şiir kapısından giren usta bir yazar vasfıyla Kâmil Yeşil, yalnızca fakirin değil, bu toprağa bîgâne kalmayanların da aşinasıdır. Öyküleri olduğu kadar denemeleri de *bizim hayatımız*a dairdir onun; sevinçleriyle, kırılganlıklarıyla, kırılma noktalarıyla, yenilenmenin hangi meme uçlarından emzirileceğine dair uyanık algı ve işaretleriyle… Bir de *biz bu denemeleri matbuat âleminden tanıyoruz zaten* yollu bir mazeretiniz varsa kaybeden siz olursunuz; kaybedenlerden olmayınız lütfen…

  Mehmet Aycı

  Kâmil Yeşil, Türkçenin sözünden çıkmayan bir edebiyatçı... Onun kaleminden çıkan metinleri okurken, yavrusunu doyuran bir serçeyi seyrediyor gibi oluyorum.

  İbrahim Tenekeci

Uhrevi İşler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.