sadsad x
asdasd

Türk’ten Samuray Olur mu?

Cadde Yayınları
13,00 TL
8,58 TL
%34 indirim
Kazancınız
:
4,42 TL
Türk’ten Samuray Olur mu? Hakkında Bilgiler
Türü: Denemeler
Sayfa Sayısı: 193
ISBN: 9789757991632
Kapak: Ciltsiz
Serkan Anılır
Serkan Anılır
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Türk’ten Samuray Olur mu? Kısa Özet

    Bu kitap gelenek, görenek ve kuralları olan bir toplumda, kendi bilgisi ve doğrularıyla savaşını vermeye devam eden bir Türk bilim adamının öyküsüdür. Bir Ahmet'in, bir Mehmet'in, bir Hasan'ın samuray olup da katana takıp dolaşmasına gerek yoktur. Gerekli olan, hangi milletten olursa olsun, aklın ve mantığın, bilginin yolundan ayrılmadan, güçlükler karşısında yılmaksızın hayat savaşına sanki bir samuraymış gibi devam edebilmektir.

    Kitabın adındaki soruya cevabım; 'Olur! ' Ama ihtiyaç var mı derseniz bilemem... Doğu ve Batı ayrımının ötesine geçmiş yazarın, 'Alın bu tecrübeler sizin olsun' diyerek cömertçe paylaştığı teknik bilgilerini dahi okuturken bizi zora sokmak yerine rahatlatması NASA'da tanıdığım var hissini uyandırıyor. Elbette kişinin karşısındakinin anlayabildiği kadar anlatabilmesi de yardımcı oluyor onu anlamamıza. 'Sus! İcat çıkarma! ' kültürünün içinden yetişmiş biri olarak hem bunu söyleyeni hem 'buluşçuluğu' sevmek mizahcı olarak bizim kaderimiz olmuştur.

    Bilmediğini bilmemek denilen travmadan çıkan her açık zihin için'cahillik' bir erdem değil olsa olsa bir haldir... Cahiliği, bilmemeyi bir kader, genetik bir rahatsızlık gibi algılamaktan genç yaşta sıyrılan kahramanımızın fantastik film karateri olarak değil ' o işi bildiği, öğrendiği ve yaptığı için 'NASA'da çalıştığını anlıyor ve makul buluyorum...

Türk’ten Samuray Olur mu? Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.