sadsad x
asdasd
20,00 TL
13,23 TL
%34 indirim
Kazancınız
:
6,77 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Türkmen Yurdunun İstilası Hakkında Bilgiler
Türü: Dünya Siyaseti ve Politikası Kitapları
Sayfa Sayısı: 479
ISBN: 9786054991624
Kapak: Ciltsiz
Murat Köylü
Murat Köylü
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Türkmen Yurdunun İstilası Kısa Özet

    ABD-İsrail eksenli yaklaşım ve politikalar, IKBY Lideri aşiret reisi Barzani'yi bağımsız devlet olma yolunda cesaretlendirerek bir oldubitti ile 26 Eylül sabahına *Kürdistan* devleti ile uyanması için tüm gayreti göstermiştir.

    Benzer bir yaklaşım da, Irak gibi toplama bir devlet olan Suriye'nin, 2011 yılında başlayan parçalanma süreci, Irak'ın kuzeyindeki gibi Suriye'nin de kuzeyinde *peyk* bir *Kürt Devleti* kurma planı, Türkiye'nin tüm -geç kalmış- itirazlarına rağmen hızla sürmektedir. Suriye'nin kuzeyinde yaşayan Türkmenler ise tıpkı Irak`ta ki soydaşları gibi yok edilmek, ecdat topraklarından sürülmek ve istilacı Kürtçü örgütler tarafından yurtlarından zorla mahrum bırakılmak istenmektedir.

    Bu gün Musul, Kerkük ve Telafer'de yokluk ve sürgünlerle, kütükleri zorla silinen, işgalciler tarafından yurtlarından sökülüp atılmaya çalışılan Türkmenlerin, öz vatanlarında *garip* oldukları bir gerçektir. Türkiye, iç siyasi sorunları nedeniyle kendi kaderlerine terk ettiği soydaşlarını, emperyalizmin temsilcileri ve onun hizmetkârı olan başta aşiret reisi Barzani ve diğerlerinin acımasızca ezmelerine seyirci kalması kadim tarihimizde ağır bir vebal olarak yer alacaktır.

Türkmen Yurdunun İstilası Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.