Türkmen Trajedisinin Perde Arkası

Yalın Yayıncılık

Cüneyt Mengü

50,00 TL
40,50 TL
%19 indirim
Kazancınız
:
9,50 TL
Türkmen Trajedisinin Perde Arkası Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 328
ISBN: 9786054539864
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2015
Cüneyt Mengü
Cüneyt Mengü
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Türkmen Trajedisinin Perde Arkası Kısa Özet

  10 Haziran 2014 tarihi Türkmeneli siyasal ve toplumsal sürecinin en büyük kırılma noktasıdır. IŞİD operasyonları ile Kuzey Irak üzerinde uygulanmakta olan projenin ana hedeflerinden biri Türkmeneli haritasını ortadan kaldırmaktır.

  Türkmeneli Bölgesinde yaşanan feci ve trajik olaylar dönemlerin akışı içerisinde incelenerek uluslararası ölçekte analizleri yapılmış ve süratle alınması gereken önlemler üzerinde durulmuştur.

  Türkiye`nin kırmızı çizgileri rafa kaldırılmış olsa da Türkmenlerin durumunda fazla bir değişiklik olmamıştır.

  Türkmenlerin halihazırda karşı karşıya kaldıkları bu insanlık dışı ve kaygı verici durum ile ilgili olarak iki noktaya anlam vermekte zorlanıyorum. İlki Ankara`nın bu denli suskunluğu, diğeri ise Irşat ve Müslümanlar arasında yardımlaşma prensibine sıkıca bağlı olan Türkiye`deki tarikat gruplarının bu olaylara seyirci kalmalarıdır.

  Büyük Ortadoğu Projesi`nin ve Arap Baharının nihai hedefi Türkiye dahil bölge ülkelerin bölünmesidir. Irak`ta oluşturulan farklı yapı komşu ülkeler için de bir model teşkil etmektedir. Ne hikmetse hem İsrail ve hem de IŞİD yeni Ortadoğu sınırları için Sykes Picot`tan söz etmektedir.

 • 2. Hamur

Türkmen Trajedisinin Perde Arkası Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.