sadsad x
asdasd

Türkler : Uzun Bir Serüvenden Kısa Notlar

Arvana Yayınları
18,52 TL
14,45 TL
%22 indirim
Türkler : Uzun Bir Serüvenden Kısa Notlar Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma - İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 1
ISBN: 9786056168437
Kapak: Ciltsiz
Kolektif
Kolektif
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Türkler : Uzun Bir Serüvenden Kısa Notlar Kısa Özet

  Elinizdeki kitap farklı yazarların değişik konuları ele aldığı bir eserdir. Her yazar kendi görüş ve bilgisini kaleme almıştır. Ama farklılıklar bir bütünü oluşturmuş, ilginç ve faydalı bir kitap ortaya çıkmıştır.

  Aleaddin Keykubat, Fatih Sultan Mehmet ve Mustafa Kemal Atatürk hangi stratejileri uygulamıştır? Timur’un Türkiye’yi işgal etmesi nasıl sonuçlar doğurmuştur? Coğrafya, jeopolitika ve Türkçe arasındaki ilişki nasıl gelişmiştir? sorularının yanıtı günümüzün stratejik denge sorunlarına ulaşmaktadır. Öte yandan, Türkçe’nin bir kültür dili olması; Uygurların başlattığı *İlk Türk Rönesansı* gibi konular ele alınmakta ve kolayca okunmaktadır. Hunlar, Gök Türkler, Uygurlar, Selçuklular, İmparatorluk ve Cumhuriyet dönemleri kültür ve uygarlık tarihindeki yerleriyle ele alınmaktadır.

  Gök Türkler ve Asya Türk tarihi, kitapta ele alınan bir başka konudur ve uzun bir tarih usta bir anlatıyla okura sunulmaktadır. *Oğuz*, *Türkmen* ve *Türk* kavramları arasındaki fark nedir? Kitapta bu soruya da yine bir yanıt aranmakta; bir yandan da *Osmanlıcılık* ve *Türkçülük* gibi düşünce akımlarının düşünce tarihimizdeki yeri incelenmektedir.

  Elinizdeki kitap farklı yazarların sunduğu değerli bilgilerle aydınlatıcı ve merak uyandırıcıdır.

Türkler : Uzun Bir Serüvenden Kısa Notlar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.