Kategoriler x

Çocuk Kitapları »

Edebiyat Kitapları »

Eğitim - Okula Yardımcı Kitaplar »

Gezi ve Rehber Kitapları »

Hobi & Oyuncak »

Kırtasiye »

KPSS Kitapları »

Psikolojik Kitaplar »

Sağlık Kitapları »

Tarih Kitapları »

Tüm Kategoriler »

Yayınevi Listesi »

Yazar Listesi »

Türkler Roma Kapılarında Attila

80,00 TL
61,60 TL

Vizigotlar neden İspanya’ya kadar kaçmış, Ostrogotlar neden Avrupa’nın ortalarına, hatta Roma’nın halklarına karışacak kadar gelmiş?
Cevabı bize göre:
Hun atlılarının; at üzerindeki maharetleri ile ok ve yaylarını çok etkili kullanmaları sayesinde önlerinde hiçbir yerleşik toplumun duramaması ve Kavimler Göçü’nü başlatacak kadar güçlü olmalarıdır.
Hunların savaş gücü o denli yüksektir ki; birçok halkla beraber nihayetinde Roma’yı istila ve talan eden Germenler, Hunların önünden kaçarak Avrupa’ya yayılmışlardır.

Tarihte Bleda’nın ölümü bir muamma...
Bazı tarihçiler; Attila’nın Bleda’yı öldürdüğüne inanırken, bazıları da; kendilerinden önce olduğu gibi  kardeşlerin asgari düzeyde anlaşarak ülkeyi birlikte yönetmeyi başardıklarına inanmakta ve Bleda’nın ölümü ile Attila arasında bağ kurmanın yersiz olduğunu savunmaktadırlar. 

Yazar, bu kitapta Katalaunum (Chalon diye de geçer) ovasındaki savaşı canlandırmış, vücuda erdirmiş. Daha önceki kitaplar bu savaşın kazananı olmadığını, hem Aetiüs hem de Attila’nın yenişemediklerini anlatır. Ama bu denli etkili hikâyeleştirmek bambaşka bir lezzet katmış.
Kitap, Attila ile Aetius’un büyük karşılaşmasına odaklanmış ve aradan Germen ırklarının sıyrıldığı gerçeği üzerine inşa edilmiş.

Tarihseverlere yine nefes kesici bir roman, Arif Cemil çevirisiyle....