sadsad x
asdasd

Türkiye'nin Kafkasya ve Orta Asya Ülkeleri İle Siyasi-İktisadi-Kültürel İlişkileri

Derin Yayınları

Elnur Hasan Mikail

21,30 TL
15,34 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
5,96 TL
Türkiye'nin Kafkasya ve Orta Asya Ülkeleri İle Siyasi-İktisadi-Kültürel İlişkileri Hakkında Bilgiler
Türü: Uluslararası İlişkiler ve Dış Politika Kitapları
Sayfa Sayısı: 228
ISBN: 9786054993420
Kapak: Ciltsiz
Elnur Hasan Mikail
Elnur Hasan Mikail
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Türkiye'nin Kafkasya ve Orta Asya Ülkeleri İle Siyasi-İktisadi-Kültürel İlişkileri Kısa Özet

    Bu çalışma, "Kafkasya ve Orta Asya Ülkeleri" hakkında, Türkiye`de yayımlanmış kapsamlı araştırmalardan birisidir. Çalışmada Kafkasya`nın üç bağımsız ülkesi olan Azerbaycan, Gürcistan ve Ermenistan devletlerinin ülke künyeleri verildikten sonra, Türkiye`nin bu ülkelerle yürüttüğü Siyasi-İktisadi-Kültürel ilişkiler incelenmiştir. Daha sonra Orta Asya`da yer alan; Kazakistan, Kırgızistan, Türkmenistan, Özbekistan ve Tacikistan devletlerinin ülke künyeleri araştırılarak, Türkiye`nin bu beş ülke ile olan Siyasi-İktisadi ve Kültürel ilişkileri her açıdan ele alınmıştır.

    Kitapta siyasi ve kültürel konular, Kafkas Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Elnur Hasan Mikail ve Gelişim Üniversitesi Doktora öğrencisi Uzman Andaç Karabulut tarafından kaleme alınmıştır. Yazarlardan Yrd. Doç. Dr. Elnur Hasan Mikail`in Azerbaycan kökenli oluşu ve Rusça bilgisi, Rusça kaynaklara ulaşmayı kolaylaştırmış; bu durum kitaptaki siyasi analizlerin ve enformasyon sentezinin güvenilirliğini artırmıştır.

    İktisadi konular, Kafkas Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Savaş Durmuş ve Iğdır Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Serkan Künü tarafından hazırlanmıştır. Yazarların adı geçen ülkelere sınırı olan ve bu ülkelerin bazılarıyla yakın ilişkileri bulunan bölge üniversitelerinde görev yapıyor olması, eserin özgünlüğüne katkı sağlamıştır.

Türkiye'nin Kafkasya ve Orta Asya Ülkeleri İle Siyasi-İktisadi-Kültürel İlişkileri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.