Kategoriler x

Çocuk Kitapları »

Edebiyat Kitapları »

Eğitim - Okula Yardımcı Kitaplar »

Gezi ve Rehber Kitapları »

Hobi & Oyuncak »

Kırtasiye »

KPSS Kitapları »

Psikolojik Kitaplar »

Sağlık Kitapları »

Tarih Kitapları »

Tüm Kategoriler »

Yayınevi Listesi »

Yazar Listesi »

Türkiye’deki Pazarlama Vak’aları: Zorluklar ve Fırsatlar

90,00 TL
78,30 TL

"Türkiye`deki Pazarlama Vak`aları" kitabı, hem lisans hem lisanüstü işletme programlarında ve yönetici eğitimi programlarında kullanılmak üzere hazırlanmıştır.

Bu kitapta yer alan örnekler, ders kitaplarında bölümlerin sonunda yer alan bir-iki sayfalık örneklerden daha uzundur ve duruma ilişkin daha fazla veri içermektedir. En önemlisi, Bilkent`e ve Türkiye`deki diğer üniversitelere devam eden öğrencilerin "Neden hemen her derste ve hemen her kitapta sadece Avrupa ve Amerika`daki örnekleri incelemek zorundayız?" şeklindeki şikayetlerine cevap verecek biçimde, Türkiye`deki örnekler ele alınmaktadır.

Vak`alarda pek çok konu ele alınmıştır - marka değeri, pazar bölümlendirmesi, hedefleme, konumlandırma, e-ticaret ve pazarlama iletişimi. Türkiye`nin AB üyeliği müzakerelerine başlaması ile yaşanabilecek yabancı girişimlerin istilasından evvel Türk pazarlamacıların uygulamalarını geliştirmek ve düzenlemek istemeleri sayesinde Batı ülkelerinde geçerli olan bu pazarlama üzerinde yoğunlaşılmış, geçmiş on yıl yerine önümüzdeki on yılda yaşanabilecek pazarlama sorunlarına işaret edilmeye çalışılmıştır.