sadsad x
asdasd

Türkiye'de Yeşil Reklam Uygulamaları

Literatürk Academia
30,00 TL
26,10 TL
%13 indirim
Türkiye'de Yeşil Reklam Uygulamaları Hakkında Bilgiler
Türü: İletişim - Medya Kitapları
Sayfa Sayısı: 248
ISBN: 9786053370741
Kapak: Ciltsiz
Ayça Çekiç Akyol
Ayça Çekiç Akyol
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Türkiye'de Yeşil Reklam Uygulamaları Kısa Özet

    Hem mevcut hem de potansiyel yeşil tüketicileri göz önünde bulunduran kurumlar, yeşil tutundurma faaliyetlerinde ürün ya da hizmeti yeşil olarak sunmak, tüketicilerin çevresel beklentilerini karşılamak, bu sayede uzun vadede rekabet avantajı elde edebilmek ve kurumun çevreci imajını oluşturmak, korumak ya da sunmak amacıyla yeşil tutundurma faaliyetlerine yönelmektedir. Türkiye’de Yeşil Reklam Uygulamaları, çevre sorunlarının pazarlama iletişimindeki yansımalarını yeşil tutundurma karması unsurlarından biri olan yeşil reklamlar üzerinden değerlendirmeyi amaçlıyor.

    Kültürel, ekonomik ve toplumsal sorunlardan bağımsız olmayan ve gündelik hayatın her alanında karşımıza çıkan reklamların çevre ile kurduğu ilişkiyi inceleyen bu kitap, yeşil reklamın serüvenine kurumsal sosyal sorumluluk açısından da önem taşıyan sürdürülebilir pazarlama tartışmalarından başlıyor. Ardından söz konusu tartışmalar ile birlikte gündeme gelen yeşil pazarlama kavramını inceliyor.

    Kitap, yeşil reklamları, sürdürülebilirlik ve yeşil pazarlama ekseninde teorik olarak kavramsallaştırdıktan sonra ilgilenen okurlara bu reklamların uygulama boyutunun televizyon ve dergi reklamları üzerinden nasıl sunulduğunu açıklıyor.

Türkiye'de Yeşil Reklam Uygulamaları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.