sadsad x
asdasd

Türkiye’de Neoliberalizm, Demokrasi ve Ulus Devlet

Yordam Kitap

Kolektif

20,37 TL
14,67 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
5,70 TL
Türkiye’de Neoliberalizm, Demokrasi ve Ulus Devlet Hakkında Bilgiler
Türü: Siyaset Sosyolojisi Kitapları
Sayfa Sayısı: 320
ISBN: 9789944122894
Kapak: Ciltsiz
Kolektif
Kolektif
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Türkiye’de Neoliberalizm, Demokrasi ve Ulus Devlet Kısa Özet

    Bu derleme, Türk Sosyal Bilimler Derneği`nin kuruluşunun 40. yılında, Aralık 2007`de, toplam 67 oturumda 334 bilim insanın katılımıyla gerçekleşen 10. Ulusal Sosyal Bilimler Kongresi`nde sunulan 275 bildiri arasından titiz bir çalışma sonucu seçilen 16 makaleden oluşmaktadır.

    İki yılda bir düzenli olarak yapılan Ulusal Sosyal Bilimler Kongrelerinin belirgin bir özelliği, Türkiyeli sosyal bilim insanlarının, bilgi üretim ve tartışma gündemlerine ayna tutmasıdır. 10. Ulusal Sosyal Bilimler Kongresi`nde sunulan bildirilerde, ülkemizin neoliberal dönüşüm sürecinde karşılaştığı ekonomik, toplumsal ve siyasal sorunların irdelenmesine ağırlık verilmiştir.

    Dört ana başlık altında toplanan makaleler, neoliberalizm, demokrasi ve ulus-devlet temaları çerçevesinde, 2007 yılı genel seçimlerinden Türkiye emek piyasalarına kadar uzanan geniş bir yelpazeyi içermektedir. Kitap, Ulusal Sosyal Bilimler Kongresi bildirilerini daha geniş bir okuyucu kitlesinin dikkatine sunmanın yanı sıra, sosyal bilimlerde disiplinler arası çalışmaların yaygınlaşmasına bir katkı sağlamayı da hedeflemektedir.

Türkiye’de Neoliberalizm, Demokrasi ve Ulus Devlet Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.