sadsad x
asdasd

Türkiye'de Bağımsız Sinemaya Dair Tartışmalar

Nobel Bilimsel Eserler
20,00
17,00
%15 indirim
Türkiye'de Bağımsız Sinemaya Dair Tartışmalar Hakkında Bilgiler
Türü: Fotoğraf, Sinema, Tiyatro Kitapları
Sayfa Sayısı: 174
ISBN: 9786056928765
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Berceste Gülçin Özdemir
Berceste Gülçin Özdemir
Devamı
Kampanya

Türkiye'de Bağımsız Sinemaya Dair Tartışmalar Hakkında Yorumlar

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Türkiye'de Bağımsız Sinemaya Dair Tartışmalar Kısa Özet

  *Bağımsız Sinema kavramı nedir? Bağımsız Sinema’yla ilişkili sinema türleri nelerdir?* gibi soruları açıklamakla başlayan bu çalışma, Bağımsız Sinema’nın Türkiye’deki gelişimine de ışık tutmaya çalışmaktadır.

  Türk Sineması’nda Bağımsız Sinemaya emek vermiş yönetmen ve yapımcılarla standartlaştırılmış açık uçlu görüşme yöntemi ile görüşülerek Bağımsız Sinema’ya dair birçok sorgulamanın tartışmaya açılması hedeflenmiştir. Sinema salon işletmeleri, film dağıtımcıları, film festivali düzenleyenler de Bağımsız Sinema’nın Türkiye’deki sosyo-ekonomik ve sosyo-kültürel konumuna dair söylemlerini paylaşarak kendi alanlarıyla ilgili ortaya çıkan sorunsallar hakkında çeşitli çözüm stratejileri önermişlerdir.

  2019 yılında çıkan *Sinema Filmlerinin Değerlendirilmesi ve Sınıflandırılmasıyla Desteklenmesi Hakkında Kanun* kapsamında Bağımsız Sinema’nın Türk Sineması içerisindeki konumu da sunulan veriler ve bulgular kapsamında sorgulamaya açılmaktadır.

  Kitap, Bağımsız Sinema kavramını çeşitli bağlamlarda açıklamaya çalışarak, sahadan görüşlere de yer vererek çalışmanın sorguladığı konuları detaylandırmaya çalışmakta ve Türk Sineması’nın gelişiminde önemli rol oynayan Bağımsız Sinema’ya dair birçok konu başlığını da tartışmaya açmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.