sadsad x
asdasd

Türkistan'dan Anadolu'ya Alpler - Erenler

Yesevi Yayıncılık

Erdoğan Aslıyüce

33,00 TL
24,75 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
8,25 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Türkistan'dan Anadolu'ya Alpler - Erenler Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 162
ISBN: 9789757950130
Kapak: Ciltsiz
Erdoğan Aslıyüce
Erdoğan Aslıyüce
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Türkistan'dan Anadolu'ya Alpler - Erenler Kısa Özet

  Alpler-Erenler sıradan insanların yapamadıklarının üstesinden gelen mensubu oldukları Türk Milleti'nin sıkıntıya, ümitsizliğe düştüğünde kararan gönülleri aydınlatanlardır.

  Anadolu'da Erenler toplanıyor: Zaman mekan Hoca Ahmet Yesevi, Ahi Evren, Şeyh Sadreddin Konevi, Hacı Bektaş-ı Veli, Sarı Saltuk, Geyikli Baba, Somuncu Baba, Hacı Bayram-ı Veli'yle aşılıyor.

  Anadolu coğrafyası yeniden toplanıyor...

  Çok güçlü mantığa sahip olan İmam-ı Azam'ın kelam ilminden istifade ederek, İmam Maturidi'ye oradan Yusuf Hemadini'ye Hemadini'den Hoca Ahmet Yesevi'ye oradan da altın halkayı Anadolu'ya, Anadolu'dan da Balkanlara taşıyanlar.

  Alper-Erenler Allah'ın kitabı Kur'an, Hz. Peygamber'in sünneti, sahabenin söz ve görüşleri ile akli yoldan ayrılmadan kendi içtihadları ile yol göstericilik görevini yerine getirdiler.

  Alper-Erenler Kur'an'ı Kerim'i hafız ettikten sonra çeşitli ilim merkezlerinde tefsir, hadis, kelam, akaid, fıkıh, tefsir usulü, fıkıh usulü dini ilimleri, bunun yanında da müsbet ilimlerden tarih, mantık, felsefe, edebiyat, astronomi, hendesce gibi ilimleri de tahsil ettiler. O sebeple bağnazlıktan, yalandan, riyadan uzak durdular.

Türkistan'dan Anadolu'ya Alpler - Erenler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.