sadsad x
asdasd

Türkçe 1 - Yazılı Anlatım

Gazi Kitabevi

Mehmet Doğan

13,89 TL
12,78 TL
%8 indirim
Kazancınız
:
1,11 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Türkçe 1 - Yazılı Anlatım Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 394
ISBN: 9789756009598
Kapak: Ciltsiz
Mehmet Doğan
Mehmet Doğan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Türkçe 1 - Yazılı Anlatım Kısa Özet

  Bilgi ve düşüncelerin kusursuz aktarımıyla insanları birbirine yakınlaştıran, birbiriyle kaynaştıran, toplumların oluşmasında temel etken olan, toplumları ayakta tutan; ülkelerin kalkınmasını, devamlılığını, kültür ve uygarlıkların varlığının sürekliliğini sağlayan temel ögenin dil olduğu herkesin kabul ettiği bir gerçektir.

  Sözlü dil ürünleri belli bir yaşa kadar zihni biçimlendirir. Yazı, bir gelişmişlik göstergesidir. Türkçe, Türk kültürünün bütün verimlerini yüzyıllardır yazıyla taşıyıp aktarmaktadır. Deneyimlerinin, görüşlerinin duyuşlarının uçup gitmesini istemeyen her millet gibi Türkler de bunları yazıyla kalıcı hale getirmek için uğraş vermiştir.

  Yazıyla birlikte her toplum, kültürünü kalıcı kılmak için yazılı anlatıma başvurmuştur. Dilimizdeki "Söz uçar, yazı kalır." sözü, yazının ne denli önemli olduğunu gösterdiği kadar ne denli önemsendiğinin de işaretidir.

  Yüksek öğretim kurumlarındaki öğrencilerin almakla yükümlü oldukları "Türkçe-1 Yazılı Anlatım" dersinin çerçeve programında Türkçe`nin kültürel boyutlar içerisinde değerlendirilmesi, kompozisyon bilgileri ve yazı türleri temel konular olarak belirlenmiştir.

Türkçe 1 - Yazılı Anlatım Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.