sadsad x
asdasd

Türk Milliyetçiliği ve MHP

Ebabil Yayınları
13,89
11,11
%20 indirim
Türk Milliyetçiliği ve MHP Hakkında Bilgiler
Türü: Politik Akım - Hareket Kitapları
Sayfa Sayısı: 363
ISBN: 9789756360477
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Turgay Uzun
Turgay Uzun
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya

Türk Milliyetçiliği ve MHP Hakkında Yorumlar

  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Türk Milliyetçiliği ve MHP Kısa Özet

    Türkiye’de milliyetçilik, etkin bir ideoloji konumunda olmuş, modernleşme hareketinin temelini oluşturmuştur. Siyasal hayat içerisinde milliyetçilik, farklı biçimleriyle de olsa, her zaman tartışılan, ağırlığı olan ve siyasal kurumları etkileyen bir ideolojidir. Çok partili yaşama geçişle birlikte Türk milliyetçi hareketi, kültürel-siyasal örgütlenmeler içinde kendini göstermiş, Milliyetçi Hareket Partisi’nin kuruluşuyla birlikte de, hemen bütün renkleriyle Türkçü-milliyetçi hareket bu parti çatısı altında birleşmiştir. Türk siyasal hayatının çalkantılı dönemlerinde MHP, dinamik gençlik örgütü ve eylem karakterleriyle öne çıkmış, hükümetlerin kurulmasında zaman zaman kilit parti konumuna gelmiştir.

    Kitapta, Türk milliyetçiliği ideolojisini doğuran siyasal ve toplumsal dinamikler ele alınmaktadır. Milliyetçi Hareket Partisi ise,sahip olduğu toplumsal taban ve ideoloji açısından irdelenmektedir.

    MHP’nin Türk siyasal hayatındaki yeri, 12 Eylül sürecinde parti ve ülkücü hareketin durumu, parti çerisinde yaşanan tartışmalar, 1999 seçimlerindeki yükselişi, AB sürecinde MHP ve geleceği üzerinde durulmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.