20,00 TL
12,00 TL
%40 indirim
Kazancınız
:
8,00 TL
Türk Milliyetçiliği Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 304
ISBN: 9786054991761
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2018
satis-icon
Satış Rakamları 13 adet satılmıştır.
Çağla Gül Yesevi
Çağla Gül Yesevi
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Türk Milliyetçiliği Kısa Özet

  Türk milliyetçiliğinin doğuşu, yükselişi ve siyasal hayattaki yansımalarını inceleyen bu eser; Türk milliyetçiliğinin tarihsel serüvenini irdelemiş, diğer milliyetçiliklerle ilişki içinde örneklemeler ve mukayeselerle açıklamaya çalışmıştır.

  Osmanlı modernleşmesinden başlayarak Türk milliyetçiliğinin ana özelliklerinin nasıl oluştuğu, bu oluşuma Genç Osmanlılar, Jön Türkler ve İttihat ve Terakkinin etkisi anlatılmıştır. Türk milliyetçiliğinin tek tanımı olup olmadığı, nasıl sınıflandırılabileceği sorusuna cevap verilmeye çalışılmıştır. Türk milliyetçiliğini anlayabilmek için vatan kavramı, göçler ve yer değiştirme, milliyetçi seçkinler ve eserleri, ortak irade kavramının gelişmesi, Türk dili ve sadeleştirme çalışmaları gibi parametreler belirlenmiş ve bunlar üzerinde değerlendirmeler yapılmıştır.

  Cumhuriyet Dönemi Türk milliyetçiliği; Kemalist milliyetçilik, Türkçülük, Ülkücülük, Türk İslam ülküsü, Türk-İslam sentezi ve ulusalcılık kavramlarıyla tek tek ele alınmıştır.

  Ayrıca siyasi partilerin belgeleri ve lider söylemlerine yer verilerek partilerin milliyetçilik anlayışları üzerinde durulmuştur.

  Sonuçta Türk milliyetçiliğine realist gözle bakan, bilimsel üslupla değerlendiren bir çalışma ortaya çıkmıştır.

 • 2. Hamur

Türk Milliyetçiliği Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.