sadsad x
asdasd

Türk Milli Kültüründe Kimlik ve Değerler Psikolojisi

Post Yayın
20,00 TL
14,20 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
5,80 TL
Türk Milli Kültüründe Kimlik ve Değerler Psikolojisi Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma - İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 168
ISBN: 9786059444958
Kapak: Ciltsiz
Yener Özen
Yener Özen
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Türk Milli Kültüründe Kimlik ve Değerler Psikolojisi Kısa Özet

    Türk milleti yeryüzünde daim ve kaim kalabilmemin yolunu dil ve töre ögelerinden mürekkep hars (kültür) ile olabileceğini Orhun Yazıtlarında dile getirmiştir. Kültür kimliği, kimlik de kültürü besledikçe sarsılmaz bir değerler ağının oluşacağını, bu değerler ile yarını mamur edeceğini bilegelmiştir.

    Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Paşa Nutuk’ta bu durumu şöyle dile getirir: Kültürdeki süreklilik, milletin devamlılığı ilkesinin yegâne temel taşıdır. Kültür tekrar edildikçe çoğalır, güçlenir ve büyür. İşte bu sebeptendir ki; *Üstte mavi gök çökmedikçe, altta yağız yer delinmedikçe senin ilini, töreni kim bozabilir.* sözüne vurgu yaparak kültürü daim kılarsak, kimliği her zaman unutmadan taşıyabileceğimizi vurgulamıştır.

    Kimlik ve kültür, değerleri besler; değerler de kimliği ve kültürü biçimlendirir. Ahmet İnam bir söyleşisinde değerlerin ne olduğunu veciz bir şekilde şöyle ifade etmiştir: *Değerler neye değer ya da değmeli? Değerler yere değmeli, değerlerimiz ele değmelidir, değerler tene değmeli, değerler içe değmelidir, değerler yola değmelidir, değerler göğe değmelidir, değerler cana değmelidir, değerler maneviyata değmelidir, değerlerimiz, elbette akla değmelidir ve değerlerimiz hayatın kendisine değmelidir.*

Türk Milli Kültüründe Kimlik ve Değerler Psikolojisi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.