sadsad x
asdasd

Türk Dış Politikası Yıllığı - 2009

Seta Yayınları
25,00
19,75
%21 indirim
Türk Dış Politikası Yıllığı - 2009 Hakkında Bilgiler
Türü: Türkiye Siyaseti ve Politikası Kitapları
Sayfa Sayısı: 714
ISBN: 9786054023110
Boyut: 14 x 0
Kapak: Ciltsiz
Burhanettin Duran
Burhanettin Duran
Devamı
Kampanya

Türk Dış Politikası Yıllığı - 2009 Hakkında Yorumlar

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Türk Dış Politikası Yıllığı - 2009 Kısa Özet

  Türk Dış Politikası Yıllığı ülkemizde uluslararası ilişkiler literatüründe var olan büyük boşluğu doldurma konusunda katkı sunmayı amaçlamaktadır. Türkiyede özellikle Türkçe yazılmış uluslararası ilişkiler konulu eserlerin gerek sayı ve gerekse içerik olarak ciddi olarak dile getirilmektedir.

  Türk Dış Politikası Yıllığı bu boşluğu doldurmak üzere Türkiyenin dış politikasının değişik alanlarına ilişkin verilerin konunun uzmöanları tarafından belirli bir sistematik içerisinde ve olayların anlaşılmasını kolaylaştırıcı bir biçimde okuyucuya aktarılmasını sağlamayı hedeflemektedir. Aktarılan bu verilerin analizi konusunda okuyucuya yol gösterilmekte ancak aktarılan bilgilerden okuyucunun kendi analizini yapmasınada fırsat tanınmaktadır.

  Türkiye gibi giderek artan bir şekilde bölgesinde önemli roller üstlenen bir ülkenin dış politikasını inceleyen düzenli bir yıllık  çalışmasının bugüne kadar yapılmamış olmasının ciddi bir eksiklik olduğu düşüncesiyle 2009 yıllığıyla başlayan bu projenin önümüzdeki yıllar için planlandığını müjdelemek istiyoruz.

  Temel amacımız bu şeklide Türk Dış Politikasına ilgi duyan okuuıyucuların öğrencilerin ve araştırmacıların faydalanacağı bir çalışma serisinin Türk uluslararası ilişkiler literatürüne kazandırılmasıdır.

  Bu kitabın ve Türk Dış Politikası Yılığı'nın bundan sonraki sayılarının okuyucuya faydalı olmasını diliyoruz.

   

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.