sadsad x
asdasd

Türk Borçlar Kanunu'nun Getirdiği Yenilikler

Adalet Yayınevi
14,81 TL
14,07 TL
%5 indirim
Kazancınız
:
0,74 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Türk Borçlar Kanunu'nun Getirdiği Yenilikler Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 122
ISBN: 9786055263485
Kapak: Ciltsiz
Mehmet Demir
Mehmet Demir
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Türk Borçlar Kanunu'nun Getirdiği Yenilikler Kısa Özet

    Söz konusu bu çalışmada, Türk Borçlar Kanunu’nun genel ve özel hükümler bölümündeki, ilgili madde hükümleri ve gerekçelerinden hareketle, gerek kısmen veya tamamen değiştirilen gerekse yenilik getiren kurallar, izlenen bir sıra dahilinde ve ana hatlarıyla el alınıp, açıklanmaya çalışılmaktadır.

    Bu bağlamda, borçlar hukukunun genel teorisi ve doktrininde ileri sürülen görüşler bakımından yaklaşımlar sergilemekten ziyade; önemli birer pozitif hukuk kaynağı oluşturan 6098 sayılı TBK. ’daki bir dizi yasal kuralın normatif konu, kapsam, amaç ve uygulanma alanları ile sınırlı kalınarak, genel nitelikte bazı açıklamalar yapılmıştır.

    Çalışmada, 6098 sayılı Türk Borçlar Kanunu’nda eksik bırakılmış belli bazı yasal yenilik ve değişiklikler ile ilgili açıklamalar yapılmaya çalışılmıştır. Hukukçuların zamanlarının az olması ve bu kısa zamanda doğru bilgiye ulaşmaları gerektiğinin farkında olarak hazırlanan bu kitap sayesinde değişen maddelerin neler olduğunu görecek, madde içeriği hakkında kısa ve öz bilgiye ulaşabileceklerdir.

Türk Borçlar Kanunu'nun Getirdiği Yenilikler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.