sadsad x
asdasd
148,06
94,76
%36 indirim
Tüketici Hukuku Hakkında Bilgiler
Türü: Hukuk Üzerine Kitaplar
Sayfa Sayısı: 1528
ISBN: 9789753205160
Boyut: 16 x 0
Kapak: Ciltsiz
İlhan Kara
İlhan Kara
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya

Tüketici Hukuku Hakkında Yorumlar

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tüketici Hukuku Kısa Özet

  Tüketici hukuku alanında yaşanan gelişmelerden dolayı mülga 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun yetersiz kalması nedeni ile hazırlanan 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun 28 Mayıs 2014 tarihinde yürürlüğe girmiştir. Yeni Tüketici Kanunu ile daha önce yürürlüğe giren Türk Borçlar Kanunu ve Türk Ticaret Kanunu arasındaki gerekli ve zorunlu olan uyum sağlanmıştır.

  Yeni Kanun ile tüketiciler yönünden son derece önemli haklar sağlanmıştır. Özellikle uygulamada tüketici işlemine yönelik getirilen sınırlamalar, yapılan Kanunda yapılan düzenleme ile ortadan kaldırılmıştır. Bu nedenle tüketici mahkemeleri ve tüketici hakem heyetlerinin görev alanı önemli
  ölçüde genişlemiştir.

  Bu çalışmada tüketici hukuku ile ilgili bilimsel görüşler, 6502 Sayılı Tüketicinin Kanunun getirdiği yenilikler ve bunların değerlendirilmesi yanında özellikle uygulayıcıların ulaşmakta zorlandıkları yerleşik Yargıtay içtihatları ve tüketici mahkemesi karar örneklerine yer verilmiştir.

  Kitapta yapılan atıflarda dipnotlarda Daire Karar No: veya CD" olarak gösterilen atıflar ilerde muhtemel çalışmalarda bize kolaylık sağlamak üzere konulmuştur. Uygulayıcılara katkı sağlayacağı düşüncesi ile tüketici hukuku alanında güncel olan dava türleri ve güncel olma ihtimali yüksek olan konularla ilgili olarak uygulayıcıların ihtiyacını karşılayacak nitelikte bu çalışmada farklı çözüm yolları konusunda değerlendirmeler yapılmaya özen gösterilmiştir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.