sadsad x
asdasd

Truvalılar ve Etrüskler Türk İdiler

Kömen Yayınları

Çingiz Garaşarlı

28,00 TL
23,80 TL
%15 indirim
Kazancınız
:
4,20 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Truvalılar ve Etrüskler Türk İdiler Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 160
ISBN: 9786055184384
Kapak: Ciltsiz
Çingiz Garaşarlı
Çingiz Garaşarlı
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Truvalılar ve Etrüskler Türk İdiler Kısa Özet

    *Truvalılar ve Etrüskler Türk İdiler* adlı bu çalışmayı yapan Çingiz Garaşarlı, eski çağlarda Akdeniz Bölgesinde Türklerin varlığının kanıtlanması için geliştirdiği özel yöntemle tanınır. Bu yöntem, Akdeniz Bölgesine M.Ö. 3. binyılda yerleşen Etrüsklerin ataları Truvalıların Türk kökenli olduğu gerçeğinin, eski ve yeni Avrupa dillerin`deki Türkçe kökenli ögelere ve eski Avrupa tarih kaynak-larına dayanarak ilk kez dil olgularıyla kanıtlanmasıdır.

    Akdeniz Bölgesinin ilk yerlilerinin Yunanlılar ile Avrupalılar olduğu ve Türklerin bölgeye sonradan gelip yerleştiği düşüncesiyle eski Avrupalı tarihçilerin ilet-tikleri gerçekler arasında oluşan çelişki bu çalışmada ortaya çıkarılmıştır. Dilbilimsel kanıtlar, Akdeniz Böl-gesindeki Türk Uygarlık tarihinin M.Ö. 3. bin yıldan çok daha gerilere gittiğini göstermektedir.

    Roma Uygarlığının temelini atan Truvalıların torunları Etrüsklerin yazıtlarının eski bir Türk dili yardımıyla okunabildiği, birkaç Etrüsk yazıtı söz ve tümce seviyesinde okunarak gösterilmiştir.

Truvalılar ve Etrüskler Türk İdiler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.