sadsad x
asdasd
200,00 TL
180,00 TL
%10 indirim
Kazancınız
:
20,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Toraks Radyoloji Atlası Hakkında Bilgiler
Türü: Tıp Bilimleri Kitapları
Sayfa Sayısı: 786
ISBN: 9789750051517
Kapak: Ciltli
Mark S. Parker
Mark S. Parker
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Toraks Radyoloji Atlası Kısa Özet

    Normal ve patolojik bulguların kolay ayırıcı tanısını sağlayan 1,000 den fazla son teknolojiye ait görüntü! Akciğer kanseri, tanı ve evrelemesinden, yoğun bakım koşulları ve mesleki akciğer hastalıklarına kadar; toraks görüntülemesi halen tanısal radyolojinin en karmaşık uzmanlık alanlarından biridir. Bu kitap toraks görüntülerini değerlendirmede bir rehberdir. Ayrıntılı bir şekilde okumak veya sık rastlanan torasik hastalıkların radyolojik bulgularına ait referans için ideal bir kaynaktır.

    "Toraks Radyolojisi Atlası" ile toraks görüntülemesindeki yorum becerinizi artıracak ve anormal bulguların farkına varmayı öğrenecek, uygun ayırıcı tam üretecek ve altta yatan hastalık sürecini daha iyi anlayacaksınız. Atlas, normal toraks radyografi, BT ve MRG anatomisi ile başlamakta ve çok sayıda konjenital, travmatik ve edinsel torasik hastalıkları gösteren mevcut vakalar ile devam etmektedir. Her vaka hastalıklara ait geniş bir gözden geçirme sağlamak için, özlü bir formatta etyoloji, altta yatan patoloji, tipik ve nadir bulgular, tedavi ve prognoza ait bir tartışma ile desteklenmiştir. Vurgular: 1,000den fazla yüksek kalitede görüntü; normal, patolojik bulguları ve onların varyasyonlarım göstermektedir.

    Vaka tabanlı yaklaşım okuvucuyu sık rastlanan hastalıklarla ve gelişimsel lezyonlarla karşılaştırmaktadır. Atelektazi, pulmoner enfeksiyonlar, konjenital lezyonlar, neoplastik hastalıklar, difüz akciğer hastalığı ve daha bir çok hastalığı içermektedir. Seçilmiş vakalarda bulunan hastalığa ait ek radyolojik bulguları veya ayırıcı tanı yaklaşımlarını gösteren tamamlayıcı görüntüler mevcuttur. Önemli notlar ve tuzaklar, anahtar anatomik ve klinik kavramları hatırda tutmaya yardımcıdır. Asistan, araştırma görevlisi ve radyologlar, eğitim aracı ve referans olarak kullanımı kolay bu kitabı paha biçilmez olarak bulacaklardır. Ayrıca bu kitap toraks radyologları, göğüs hastalıkları klinisyenleri ve toraks cerrahları için anahtar kaynaktır.

Toraks Radyoloji Atlası Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.