sadsad x
asdasd
110,00 TL
104,50 TL
%5 indirim
Kazancınız
:
5,50 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Tora ve Aftara Devarim 5. Kitap Hakkında Bilgiler
Türü: Yahudilik Kitapları
Sayfa Sayısı: 1075
ISBN: 9789944994347
Kapak: Ciltli
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tora ve Aftara Devarim 5. Kitap Kısa Özet

  Devarim, ilk kez doğrudan İbrani dilinden Türkçeye tercüme edilen Tora (Tevrat) bütününün kendinden önceki bölümlerde kayıtlı bulunan kimi hususların ağırlıklı olarak vurgulanıp yinelendiği beşinci ve son bölümüdür.

  Devarim, sadece Tora'nın bundan önceki dört bölümünü tekrarlamakla kalmaz; buna ek olarak Mose Rabenu'nun (Musa Peygamber) rehberliğini ve liderliğini yaptığı Bene Yisrael (Israilogulları) toplumuyla vedalaşması sırasında gerekli gördüğü uyarı ve nasihatlerde bulunması ile geleceğe yönelik öngörülerini belirtmesi ve nihayet atalar döneminden sonraki ilk İbrani önder olarak vasiyetlerini bildirmesine tanıklık eder.

  Devarim bir başka yönüyle Tora bütünü içinde İbrani dilinin kullanım mükemmeliyeti bakımından en üst düzeydeki şiirlerinden birini, "Sirat Aazinu"yu barındırmaktadır. Devarim'in üçüncü bölümünde ayrıca, geçmiş dört kitapta verilmemiş idari, ailevi, zirai kuralları da okuruz.

  Devarim Kitabı, gerek içeriğinin özelliği, gerekse şık deri kapağı ile kitaplığınızın gözde ve güvenilir başvuru kaynağı olacaktır. Ekindeki Türkçe açıklamalar tamamen Rabinik kaynaklardan alınmış olup yine ilk kez Türk okuyucusuna Judaik yorum, görüş ve geleneğini yansıtmaktadır.

Tora ve Aftara Devarim 5. Kitap Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.