sadsad x
asdasd

Toplumsal Değişimlerin Siyasal Reklama Yansımaları

Literatürk Academia

Mustafa Özgür Seçim

48,00 TL
42,24 TL
%12 indirim
Kazancınız
:
5,76 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Toplumsal Değişimlerin Siyasal Reklama Yansımaları Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 348
ISBN: 9786053371335
Kapak: Ciltsiz
Mustafa Özgür Seçim
Mustafa Özgür Seçim
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Toplumsal Değişimlerin Siyasal Reklama Yansımaları Kısa Özet

    İnsanoğlu, tarih sahnesine çıktığı ilk günden bu yana birlikte yaşama ihtiyacı ve zorunluluğu hissetmiştir. Bu ihtiyaç ve zorunluluk, beraberinde insanların bir arada yaşamalarına imkân sağlayan bir takım ortak yaşam alanlarının oluşturulmasını gerekli kılmış ve toplum kavramı da bu süreçte ortaya çıkan bir olgu olmuştur. İnsanlar bir arada yaşarken, birbiri ile ya da sistemle kurduğu ilişkilerden dolayı gelişir ve değişirler. Bu değişim, doğadaki diğer olgulardaki gibi karşı konulamaz bir değişimdir ve beraberinde içinde yaşadıkları toplumun da değişimini getirir. Reklamların, toplum ve kültür üzerindeki etkisi yapılan araştırmalarla da birlikte artık tartışılmaz bir noktaya ulaşmıştır.

    Nasıl ki reklamlar toplumu etkilemektelerse, toplumun özellikleri ve zaman içindeki değişimi de, reklamların yapısını etkilemektedir. Günümüz pazarlama iletişimi sürecinin belki de en önemli öğelerinden birisi olan reklam metinleri, toplumda yaşanan olaylardan, değişimlerden bağımsız olarak yaratılamamaktadırlar. Yaşanan toplumsal, ekonomik, siyasal olaylar ve değişimler bir şekilde reklam metinlerinde kodlanmakta, reklamlar adeta içinde bulundukları toplumların birer aynası haline gelmektedirler.

    Bu çalışma temel olarak, siyasal reklamların toplumsal ve kültürel değişimlerin incelenmesine kaynaklık eder nitelikte dokümanlar olduğu varsayımından hareketle, Türkiye`de 2000 ile 2010 yılları arasında gerçekleştirilmiş olan siyasal reklam faaliyetlerinin, o dönem Türkiye`sinde yaşanan toplumsal değişimler paralelinde ne gibi değişimlere uğrayarak şekillendirildiğini ortaya koymayı amaçlamaktadır. Belirlenen dönem gelişmeleri ve reklamlar üzerindeki sonuçları ortaya konurken, Osmanlı İmparatorluğu döneminde başlatılan reform çalışmalarından itibaren toplumsal alan ve değişimler de incelenmiştir ki, tarihsel bağlantılar üzerinden yapılan analiz, sonuçları var eden dinamiklerin de ortaya konulmasına yardımcı olmuştur.

Toplumsal Değişimlerin Siyasal Reklama Yansımaları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.