21,00 TL
14,91 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
6,09 TL
Toplumbilim Dersleri Hakkında Bilgiler
Türü: Genel İnsan Ve Toplum Kitapları
Sayfa Sayısı: 296
ISBN: 9789754069426
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Emile Durkheim
Emile Durkheim
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Toplumbilim Dersleri Kısa Özet

  Emile Durkheim tarafından 1890-1900 yılları arasında Bordeaux’da verilip 1904 ve 1912 yıllarında Sorbonne’da yinelenen, ölümünden önce konferanslar biçiminde kaydedilen derslerin 1950’de yayımlanan metni olan Toplumbilim Dersleri; meslek, yurttaşlık ahlakı, devletin tanımı, devlet ile bireyin ilişkisi, yurt, devletin biçimleri, demokrasi, yurttaşların genel ödevleri, mülkiyet hukuku, sözleşme hukuku, sözleşme ahlakı başlıklarında on sekiz dersi içeriyor.

  1950’de yapılan ilk basımına İstanbul Hukuk Fakültesi Dekanı Hüseyin Nail Kubalı’nın yazdığı önsözün de yer aldığı yapıt, Türk toplumbiliminin gelişmesine çok önemli bir katkıdır.

  Önsözünde, *Böylesine önemli bir yapıtın yayınlanmasının bilimsel varlığımızın zenginleşmesine katkı* olduğunu söyleyen Kubalı şöyle diyor:

  *Büyük Fransız toplumbilimcinin ölümünden sonra ortaya çıkan bu yapıtının Türkiye’de yayınlanması hiç de bir rastlantı sonucu değildir. Denebilir ki, çok daha büyük olasılıkla bir tür kültürel belirleyiciliğin sonucudur. Çünkü Türkiye’de, özellikle Ziya Gökalp’ın çok tanınmış çalışmalarından beri anılmaya değer tek çalışma Durkheim’ın toplumbilimidir...*

  Durkheim’ın Toplumbilim Dersleri’ni Prof. Dr. Özer Ozankaya’nın duru Türkçesiyle sunuyoruz.

 • 2. Hamur

Toplumbilim Dersleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.